• Головна
  • У Вінницькій області хочуть “пустити на дрова” єдиний нацпарк
17:00, 28 липня

У Вінницькій області хочуть “пустити на дрова” єдиний нацпарк

У Вінницькій області хочуть “пустити на дрова” єдиний нацпарк

Кілька місяців тому Українська Природоохоронна Група – UNCG повідомляла про загрози, які військова агресія росії несе природі України, зокрема найціннішим її куточкам – заповідникам та національним паркам. Крім прямого знищення природи внаслідок бойових дій, однією з загроз є соціально-економічне напруження в західних та центральних регіонах України, які дали прихисток біженцям зі сходу та півдня: потреба в природних ресурсах у таких регіонах зростає. Але чи потрібно її покривати за рахунок останніх клаптиків природи?

Інформацію про можливу масову врубку дерев у національному парку «Кармалюкове Поділля» повідомили на сторінці Української Природоохоронної групи в Фейсбуці. Приводимо допис максимально близько до оригіналу.

Нещодавно відбулося засідання науково-технічної ради національного природного парку «Кармалюкове Поділля» – єдиного нацпарку на Вінниччині. На засіданні розглядали питання погодження лімітів різних типів рубок на території парку, зокрема санітарно-оздоровчих. Єдиним документом, яким керувалися розробники «наукового обґрунтування» таких рубок, є Постанова Кабміну «Про затвердження санітарних правил в лісах України».

Не було враховано належність лісових угруповань до Зеленої книги України, для яких в ній, до речі, передбачено режим абсолютної заповідності. Не було також зазначено, що лісові біотопи, поширені на цих ділянках, охороняються на рівні Європи, оскільки занесені до Резолюції 4 Бернської конвенції, і Україна взяла на себе зобов’язання їх охороняти.

Основний аргумент розробників обґрунтування і представників лісгоспу, який є землекористувачем більшості ділянок Нацпарку, – у країні війна і населенню потрібні дрова.

Виникає питання, чи уявляють окремі співробітники нацпарку і представники ДП «Гайсинське лісове господарство» різницю між національним парком і лісгоспом, чи читали вони закон України «Про природно-заповідний фонд», чи уявляють собі, для чого цей нацпарк створений? Складається враження, що для них нацпарк – це лише джерело дров… Цікавою є позиція й керівництва району, яке замість пошуку альтернативних шляхів енергозабезпечення закликає науковців «увійти в положення» й погодити ліміти».

Ця ситуація актуальна для багатьох лісових нацпарків і заповідників. Водночас ми переконані, що війна – це не привід для знищення природи України, тим більше, коли і громадянське суспільство, і іноземні партнери докладають неймовірних зусиль для збереження нашої природної спадщини.

Незважаючи на те, що практично всі науковці-біологи у складі НТР проголосували проти роботи щодо встановлення лімітів на використання природних ресурсів Гайсинським лісовим господарством, рішення ухвалили більшістю голосів.

Джерело: Новини Вінниці

Фото: Anna Kuzemko

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...