• Головна
  • Вінницькі нардепи підтримали українських аграріїв
12:30, 29 липня

Вінницькі нардепи підтримали українських аграріїв

Вінницькі нардепи підтримали українських аграріїв

Народні депутати України від Вінниччини Лариса БілозірМикола Кучер і Геннадій Вацак прозвітували про підтримку аграрних виробників.

Так, у повідомленні йдеться, що українських аграріїв звільнили від ввізних мит на обладнання для зберігання зерна.

Це стало можливим завдяки ухваленню законопроєкту №7548-1, який підтримали 304 народні депутати.

Необхідність такого кроку обумовлена тим, що через агресію проти України постала гостра проблема забезпечення належного зберігання зерна через неможливість відправляти його на експорт морськими портами з одночасним виникненням дефіциту місць для зберігання агропродукції.

Загалом зерносховища в Україні можуть зберігати близько 60 млн т. зерна.

Для порівняння – на початок червня у зерносховищах зберігалось у 4 рази більше зерна ніж залишки на початку минулого року – приблизно 23,5 млн т.

Водночас, темпи експорту зерна через блокаду портів скоротились до 1,5 млн т. на місяць, в той же час до 24 лютого цей показник досягав 5-6 млн т/міс.

Все це впливало не лише на скорочення експорту та зменшення надходження валюти у країну, а й загрожувало продовольчій безпеці України, адже зерно рано чи пізно буде псуватися.

Виходом із ситуації є використання тимчасових засобів зберігання зернових: мішків та рукавів (поліетиленові мішки та рукава, в які можна завантажувати та залишати на полях до 200 тонн зернових), тимчасових силосів, а також машин (обладнання) що призначені для їх завантаження та розвантаження.

Відповідно, нагальним виявилося питання негайно імпортувати та встановити в Україні близько 80 тис. рукавів, щонайменше 80 комплектів машин (обладнання) для їх завантаження та тимчасових силосів.

Цим законом було звільнено від оподаткування ввізним митом імпорту в Україну мішків, рукавів для зберігання зернових та олійних культур та обладнання для їх наповнення, завантаження і розвантаження, що може значно допомогти вітчизняним аграріям.

Джерело: politarena.info

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...