11:14, 29 серпня 2022 р.
Відпочинок у Трускавці 2022: що пропонує український курорт у війну
Відоме на увесь світ невеличке місто-курорт Трускавець, розташоване у передгір'ях Українських Карпат, користується великою популярністю як серед українців, так і серед гостей з європейських країн. Путівки сюди викуповувалися за декілька місяців до великого сезону. Проте не цього року. Через повномасштабну війну, яку розпочала росія, кількість відпочиваючих значно знизилась. Проте вони все ж були і принесли, хоч і невеликий, прибуток місту. Як пройшло літо у Перлині Прикарпаття, та чи є надії на оксамитовий сезон, розповідають експерти медіа-проєкту Tru.City. Про це повідомляє видання Podrobnosti.UA.
Туризм у війну
У Трускавці близько 200 санаторіїв, пансіонатів, готелів, віл,не говорячи вже про приватні садиби та квартири у сучасних багатоповерхівках, яких за останні роки тут з'явилося дуже багато.
У літній сезон через великий наплив туристів населення Трускавця збільшувалося у 2-3 рази.
Фото: ©vidpochivai.com.ua
Як зазначив мер міста Андрій Кульчицький, з початку війни Трускавець прийняв понад 40 000 переселенців. Місто було буквально переповнене людьми. Вони жили у школах, санаторіях, готелях тощо. Через що ціни на оренду житла стали захмарними. 1-2-кімнатну квартиру у місті неможливо було знайти дешевше 500-700 грн за добу. Завдяки переселенцям у березні-квітні у місті навіть фіксувалося перевиконання бюджету.
Наприкінці травня люди почали масово роз’їжджатися по домівках, відпочиваючих не було, тому перші тижні літа місто було напівпустим. На краще ситуація почала змінюватися з кінця липня.
Вартість відпочинку у 2022 році
У 2022 році завантаженість санаторіїв Трускавця становила близько 30%, коли до війни рідко коли була нижче 50%. У приватному секторі ситуація значно краща. Оскільки житло там дешевше, то більшість переселенців та відпочиваючих обирають саме його. Кімнати зі скромними умовами і зручностями на поверсі на 2-3 особи знайти важче всього. Ціна за добу стартує від 300 грн. Номер підвищеної комфортності з власним санвузлом і загальною кухнею — вартує від 500 грн. Якщо з гарним видом з вікна, власною кухнею, то дешевше 800 грн номер не знайти.
Як не крути а у санаторії навіть найнижчої категорії проживання все одно буде дорожчим ніж у приватному секторі - від 1000-1200 грн за добу. Оздоровчі комплекси VIP-класу пропонують варіанти відпочинку від 2500 грн за номер-стандарт на двох зі сніданками та користуванням басейнами, дитячими розважальними комплексами, фітнес-клубами і т.д.
Прагнучи привернути якомога більше туристів деякі готелі та санаторіїпропонують знижки 20-30% або добу у подарунок при умові проживання від 10 днів.
"Загалом у Трускавці зараз працює більшість кафе, ресторанів, сувенірних кіосків та агентств, які пропонують екскурсії Львівщиною та Карпатами. Відкрито більшість магазинів, усі супермаркети та продовольчі ринки. Міський транспорт ходить за звичним розкладом. Таким чином, у туриста може скластися враження, що курорт війна взагалі не торкнулася", - коментує обстановку військового часу в Трускавці редактор ресурсу Rest.UA Євген Мельник.
Куди сходити і що подивитись у Трускавці
У Трускавці є дуже багато місць, де можна одночасно відпочити та оздоровитись. До них можна віднести:
- СПА-центри;
- лазні та сауни;
- соляні печери;
- центри краси та здоров'я;
- центральний парк «Адамівка»;
- парк-музей просто неба «Підгір'я»;
- ліси та численні зелені насадження, які оточують місто та роблять повітря в ньому по-справжньому унікальним.
- кінотеатр із двома залами різної місткості;
- численні кафе та ресторани;
- музеї;
- більярдні;
- бари та нічні клуби.
Плани на оксамитовий сезон
Власники готелів все ще сподіваються на оксамитовий сезон. Проте не мають великої надії заробіток. Вважають, що зараз найголовніше вистояти, зберегти персонал і пережити цю важку зиму.
Проте план на приваблювання клієнтів все ж є. Туристів будуть заманюватизнижками на проживання та безкоштовними сніданками.
Довідка
Повномасштабна війна в Україні триває вже понад півроку. За цей час рашисти завдали чимало горя українському народу. Чого тільки вартують звірства в Бучі, Бородянці, Маріуполі та інших містах, де побувала чи ще досі є нога окупанта. В окупації зараз знаходяться десятки українських міст та селищ. Проте ЗСУ почали контрнаступ на кількох направленнях. Тому маємо надію на деокупацію частини з них. Віримо у наших захисників!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Знижки від 35% на інструменти — Dnipro-M проводить Гаражний сейл
Новини компаній
13:00
Вчора
17:00
11 вересня
Понад 3,2 млн грн на підтримку дітей-сиріт зібрано завдяки клієнтам мережі магазинів EVA
Новини компаній
15:00
10 вересня
08:00
9 вересня
Оголошення
18:27, 4 вересня
13:45, 10 вересня
03:33, 4 вересня
89
08:58, 31 серпня
live comments feed...