• Головна
  • Що слід знати новачкам перед покупкою домену
Новини компаній
12:46, 20 вересня

Що слід знати новачкам перед покупкою домену

Новини компаній

Не так багато людей розуміються в тонкощах роботи сайтів поки особисто з цим не стикнуться. Тому навіть ті люди, які кожного дня відвідують велику кількість сайтів, можуть не знати, що взагалі таке домен та чим доменне ім’я відрізняється від доменної зони. Перед тим, як купити домен, краще розібратися з такими тонкощами, оскільки так ви можете зрозуміти, яка саме доменна зона для вас підходить та яке ім’я краще обрати.

Що являє собою домен

Під доменом розуміють адресу сайт. Це те, що потрібно ввести в строку браузера, щоб перейти на певний сайт. Він складається з двох частин та включає:

  • Доменне ім’я.
  • Доменну зону.

Першу частину ви вигадуєте самостійно, а другу обираєте з вже варіантів, які вже існують.

Що слід знати новачкам перед покупкою домену , фото-1

Як придумати ім’я

Це не так просто, як може здатися, на перший погляд. Оскільки вам потрібно не тільки придумати ім’я, але й впевнитись, що воно не дуже довге, гарно запам’ятовується, відповідає суті сайту, а головне – що воно ще не використовується іншою компанією. Остання ситуація доволі часто, особливо коли ви настроєні виключно на використання популярних доменних зон.

Що робити коли вибране ім’я вже зайняте? В такому випадку є три варіанти. Ви можете:

  • Спробувати придумати інший варіант. А краще одразу мати декілька альтернатив.
  • Зареєструвати сайт в іншій доменній зоні, де таке ім’я вільне.
  • Спробувати домовитися з власником домену та викупити його. Такі випадки бувають доволі часто. Але при цьому, не слід очікувати що у вас вийде домовитись зі 100% ймовірністю. Якщо це популярний сайт, то вам його точно ніхто не захоче продавати. Крім цього, деякі власники можуть пропонувати дуже невигідні умови.

В більшості випадків спеціалісти радять просто обрати іншу доменну зону. Це просто та не потребує додаткової роботи та матеріальних затрат. Завдяки тому, що їх доволі багато, завжди можна найти вільний варіант, який буде підходити.

Якщо говорити про загальні рекомендації до імен, то вони повинні:

  • Бути короткими. Легко запам’ятовуватися.
  • Не містити помилок.
  • Не бути занадто довгими або складними.
  • Краще, щоб в них не було цифр. Цифри краще використовувати, якщо вони присутні в назві бренду.

Ідеальний варіант імені – це коли він збігається з назвою бренду.

Доменні зони: що це та як вибрати

Доменна зона – це права частина повного домену. Сьогодні їх багато. Найбільш популярним варіантом є «.com», але крім цього існують сотні, якщо не тисячі інших доменних зон. Слід враховувати, що вони відрізняються не тільки набором літер. Друга риса, яка суттєво відрізняє доменні зони – їх вартість. Найбільш популярні варіанти будуть коштувати набагато більше, ніж не дуже популярні. Тому, якщо ви хочете купити тільки «.com», слід одразу враховувати, що за це потрібно буде заплатити багато.

Такі витрати не завжди є доцільними. Тому експерти в даній галузі рекомендують обдумати це питання, перед тим, як оплачувати домен. Якщо ваш сайт буде націлено на міжнародну діяльність, то такий варіант матиме сенс. Але якщо ви збираєтесь працювати виключно в одній країні, краще обрати ту домену зону, яка буде мати географічну відповідність.

Повністю безплатна доменна зона – також не краще рішення. Краще не використовувати такий варіант, тому що багато сайтів за спамом розташовується саме там. Через це велика кількість користувачів просто не переходить за посиланнями на такі адреси. Це може призвести до того, що відвідуваність вашого сайту буде дуже низькою. Тому, якщо ви хочете створити серйозний сайт чи тим паче інтернет-магазин, оберіть платну доменну зону. При цьому, слід одразу врахувати, що час від часу вам буде потрібно платити за користування доменною зоною, оскільки ви орендуєте її, а не купуєте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...