• Головна
  • Вінницькі студенти зможуть стажуватися за програмою обміну в Карлсруе - Сергій Моргунов
14:21, 21 вересня

Вінницькі студенти зможуть стажуватися за програмою обміну в Карлсруе - Сергій Моргунов

Вчора, 20 вересня, відбулася перша онлайн-зустріч між міськими головами Вінниці та Карлсруе (Німеччина) - містом, з яким Вінниця нині налагоджує партнерські стосунки. В ході розмови представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема про студентські обміни та стажування молодих фахівців. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вінницькі студенти зможуть стажуватися за програмою обміну в Карлсруе - Сергій Моргунов, фото-1

“Під час онлайн-зустрічі з моїм колегою Франком Ментрупом окреслили напрями навчальних програм - просторовий розвиток, міська мобільність, креативні індустрії та туризм. Кращі практики розвитку громад будуть актуальними для повоєнного відновлення”, - зазначив Сергій Моргунов.

Мер Карлсруе Франк Ментруп підкреслив, що побратимство між містами необхідне для того, щоб забезпечувати мир, знищувати упередження і будувати спільне майбутнє у Європі.

“Карлсруе має чимало міст-побратимів, контакти з якими виникли після Другої світової війни в 1950-1960 роках. Це партнерство з державами, яке виникло після падіння залізної завіси, після того як країни Східного блоку отримали незалежність. Тому ми знаємо вартісність партнерств між містами і завжди прагнули у рамках спільних партнерських програм створювати умови для безпосереднього контакту між людьми, зокрема й між студентами. При чому не лише у двосторонньому порядку, ми зацікавлені у створенні цілої мережі партнерських обмінів, де люди могли б спілкуватися одне з одним”, - сказав він.

Очільник Вінниці подякував німецькому народові за всебічну допомогу та небайдужість до того, що відбувається в Україні.

“Німецькі партнери розуміють виклики, які стоять не тільки перед Україною, а й усією Європою. Саме зі слів підтримки та солідарності розпочав нашу зустріч Франк Ментру. Карлсруе з перших днів російського вторгнення допомагає українцям. Це дуже цінно для нас. І важливо, що наші громади налаштовані на довготривале партнерство”, - наголосив Сергій Моргунов.

Нагадаємо, ще влітку Муніципальна рада німецького міста Карлсруе одностайно затвердила рішення про наміри встановити дружні контакти. Відповідний проєкт місто розглядало ще у квітні. Також Карлсруе має намір інвестувати близько 50 тисяч євро для зміцнення нових партнерських відносин з Вінницею. Німецьких партнерів привабила інноваційність та проєвропейськість нашого міста, тож в процесі розробки угода про побратимство, яку офіційно підпишуться мери Вінниці та Карлсруе.

Тим часом ще одне європейське місто Вентспілс готове розвивати партнерство з Вінницею. Відповідну угоду про співдружність з латвійським містом Сергій Моргунов підписав 14 вересня.

Джерело: https://www.vmr.gov.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...