На Вінниччині будинок, у якому жив Коцюбинський, під загрозою знищення

У місті Бар Вінницької області під загрозою знищення пам’ятка історії (охоронний № 313) — будинок, у якому жив Михайло Коцюбинський. Свого часу в цьому будинку існував музей великого письменника. Музею зараз уже немає, а скоро може бути втрачено і сам об’єкт культурної спадщини, повідомляє Музейний простiр».

У 1960 році в цьому будинку було відкрито музей М. М. Коцюбинського. Рішенням Вінницького обласного комітету депутатів від 10.06.1971 будинок М. Коцюбинського взято на облік як пам’ятку історії місцевого значення під № 313.

В обліковій картці на пам’ятку (1975 р.) її технічний стан визначений як аварійний. У такому стані пам’ятка перебуває до нашого часу (Акт обстеження технічного стану від 17.01.2007).

У квітні 2008р. Барська міська рада прийняла будинок М. Коцюбинського до комунальної власності міста і передала його з балансу районного Центру дозвілля на баланс Барського КПП. Зараз будинок М. М. Коцюбинського разом із землею, на якому він розташований, та садибою передано у користування Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю (УПЦ МП) за умови при експлуатації дотримуватися всіх пам’яткоохоронних норм щодо будівлі.

Та на сьогодні існує документ - Експертний висновок Держпідприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (далі ДНДІБК) від 04.08.2010.

За рекомендаціями цього «Висновку» було прийнято рішення знести будинок М. М. Коцюбинського.

Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників оприлюднила резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих стати на захист пам`ятки.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов