Більше третини платників податків Вінниччини – єдинники

Із загальної кількості суб’єктів господарювання, що перебувають на обліку у податкових інспекціях Міндоходів Вінниччини 43304 СПД або 34,5 % обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Про це інформує начальник ГУ Міндоходів у Вінницькій області Ірина Зленко. Переважна більшість з них, майже 91 відсоток, припадає на фізичні особи.

За шість місяців цього року вінницькі спрощенці сплатили до казни 94,8 млн.грн. єдиного податку, що на 35,9 млн.грн. або на 60,9 % більше аналогічного періоду 2012 року.

Традиційно в лідерах серед вінницьких підприємців залишається ІІ група спрощеної системи оподаткування – за нею працюють майже 24000 суб'єктів господарювання – фізичних осіб. На другому місці – перша група – майже 8200 СПД. У третій групі зареєстровані близько 7900 підприємців-фізичних осіб. Четверту групу обрали 3949 представників малого та середнього бізнесу – юридичних осіб. Замикає спрощену систему п'ята група із 2 підприємцями – фізичними особами та шоста група з 7 єдинниками – юридичними особами.

Очільник обласного підрозділу Міндоходів Ірина Зленко наголошує, що на рівні держави дбають про спрощення започаткування та ведення бізнесу представниками малого підприємництва. Зокрема, у 2012 році розширено коло платників єдиного податку – запроваджено дві додаткові групи платників – 5 та 6. З 1 січня цього року платникам 5-ої групи зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно. Також, для 2-ої групи – запроваджено подання звітності один раз на рік, а не щоквартально, як це було раніше. Окрім того, у єдинників з’явилась можливість подачі заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. До того ж, за власним рішенням, протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку.

Як підкреслює Ірина Зленко, всі побажання бізнесу находять відображення в спрощенні для платників виконання підрозділами Міндоходів контролюючої функції. Відтак, з 1 січня 2014 року фахівців Міндоходів, переходять до практики електронних перевірок, яка дозволить не тільки підвищити якість і ефективність податкового аудиту, а й знизить адміністративне навантаження на бізнес. Саме спрощенці першими отримають можливість користуватися новим сервісом – „електронною перевіркою”.

У подальшому для малого та середнього бізнесу заплановано запровадження ще ряду новацій, спрямованих на дерегуляцію цього сегменту, зокрема в частині спрощення правил реєстрації та взяття на облік платників єдиного податку та ПДВ.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов