• Головна
  • Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов
11:32, 5 жовтня 2022 р.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов

З перших днів повномасштабного вторгнення Вінниччина приймає на лікування поранених. Для їх госпіталізації в області підготовлено і оснащено 24 лікарні. На жаль, військові травми важкі та часто спричиняють інвалідність.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов, фото-1

Як медичні заклади Вінниччини надають реабілітаційну допомогу пораненим військовим, які є проблеми у цій сфері обговорювали сьогодні під час зустрічі Начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова із радницею - Уповноваженою Президента України з безбар'єрності Тетяною Ломакіною. В зустрічі взяли участь Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна, керівники медичних закладів міста та області.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов, фото-2

«Ми одні з перших серед областей налагодили співпрацю цивільних лікарів і військових,- зауважив під час зустрічі Сергій Борзов.- На Вінниччину була евакуйована Військова медична академія, фахівці якої відразу ж працювали поруч з цивільними лікарями і хірургами, коригуючи дії, відповідно до специфіки травм: мінно-вибухових,опікових, осколочних. Практично з перших днів війни в області був утворений Військово-цивільний медичний гуманітарний штаб, відтак була синхронізована робота з двома міністерствами- МОЗ та Міноборони».

Начальник ОВА також підкреслив, що сьогодні, як ніколи, на часі якісна реабілітація, наших Захисників і Захисниць, протезування після ампутацій, адже це дозволить зменшити інвалідизацію та допоможе повернути до активного життя тих, хто сьогодні боронить нашу країну.

«Надважливим є завдання врятувати життя, але не менш важливо -створити умови, за яких людина після поранення зможе відновитися та повернутись до активної діяльності,- зазначила Тетяна Ломакіна.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов, фото-3

Посадовиця наголосила, що Україна переходить нині до сучасних стандартів реабілітації, застосовуючи нові підходи і методи, які дозволяють за більш короткий проміжок часу відновити людину і повернути їй спроможність до військової або цивільної діяльності.Цього року уряд заклав до бюджету близько 2 млрд гривень на технічні засоби реабілітації для людей з інвалідністю.

У проєкті бюджету на наступний рік цю суму збільшили, передбачивши 2,8 млрд грн на допоміжні засоби реабілітації та ще 356 млн грн на протезування виробами підвищеної функціональності.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов, фото-4

«Важливо, що ті медичні заклади, які надаватимуть найсучасніші послуги будуть входити і в маршрути, і в програми державного фінансування»,- запевнила Тетяна Ломакіна.

Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив у відповідь, що реабілітація - як фізична, так і психологічна, є дуже важливою, тож увага влади до цієї проблеми буде максимальною.

«Важко було зустрічатись із бійцями, які втратили на війні кінцівки і знаходяться зараз на лікуванні… Всі вони сповнені бажання відновити своє нормальне життя. Як же хочеться, щоб у нашої держави була можливість налагодити якісне сучасне протезування європейського рівня для них»,- підкреслив очільник Вінниччини.

Надання якісної реабілітації військовим та налагодження сучасного протезування - можливості у вінницьких медиків є, - Сергій Борзов, фото-5

Про ліжкомісця для поранених, які потребують тривалої підготовки до протезування; про необхідність створення при багатофункціональних лікарнях кабінетів ефективних технологій; про використання наявних санаторіїв як бази для реабілітації важкопоранених військових – ці та багато інших аспектів реабілітації обговорили сьогодні під час зустрічі з Уповноваженою Президента України з безбар'єрності.

«Розуміючи усю специфічність та важливість реабілітації поранених військових, як начальник обласної військової адміністрації, ініціював передачу під Міністерство оборони України КЗ "Госпіталь ветеранів війни Вінницької обласної ради". Минулої п’ятниці таке рішення підтримала обласна рада.

Це дасть змогу сконцентрувати в одному місці надання якісної реабілітації військовим.Можливості у вінницьких медиків є»,- підсумував Сергій Борзов.

Джерело: http://vin.gov.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...