• Головна
  • 19 мерів з 8 країн покатали на вінницьких трамваях (ФОТО)
09:06, 18 липня 2013 р.

19 мерів з 8 країн покатали на вінницьких трамваях (ФОТО)

19 мерів та представників міністерств восьми країн Центральної Азії й Кавказу з навчальним візитом, який відбувся в рамках Угоди мерів, відвідали Вінницю. Гостей цікавив досвід Вінниці щодо енергоефективності та енергозбереження й впровадження енергоменеджменту у різних сферах життя міста, зокрема – громадського транспорту.

Найцікавішою виявилася екскурсія іноземної делегації до Вінницького трамвайно-тролейбусного управління, адже навіть не кожна столиця може похвалитися таким видом громадського транспорту як трамвай, – розповідає головний інженер ТТУ Михайло Луценко.

– Головне питання, що зацікавило гостей – як нам вдалося зберегти підприємство, вижити в таких важких умовах і навіть розвивати його, – зізнався Михайло Луценко. – Адже у них в багатьох містах трамваї були ліквідовані, проте планується їх відновлення. Ми розповіли, що запровадили енергозберігаючі технології, які допомогли зекономити кошти, розповіли про модернізацію самого рухомого складу транспорту. Наприклад, ми сьогодні самотужки робимо капітальні ремонти тролейбусів, що надзвичайно складно, однак ефективно в плані економії. Поділилися з іноземними гостями планами на майбутнє.

За словами Михайла Луценка, сьогодні на базі ТТУ обслуговується 131 трамвай, 129 тролейбусів та 23 автобуси. На лінію щоденно виходить 74 трамваї, 111 тролейбусів та 21 автобус. Транспорт обслуговує 420 тисяч пасажирів.

– У нас немає трамваїв, але методи роботи у сфері комунального господарства і транспорту для нашого міста будуть доречні, – говорить голова союзу місцевої влади Вірменії Наталія Лапаурі. – З нашого боку Вінниці можуть стати корисними наші напрацювання якраз у сфері енергозбереження – це один із найважливіших проектів сьогодні в світі. Наприклад, у Вірмені уже всі школи перейшли на альтернативне опалення, а у Вінниці, як нам повідомили, цей процес лише розпочався.

Делегація з представників іноземних країн відвідала комунальні підприємства «Вінницяміськтеплоенерго» та «Трамвайно-тролейбусне управління» й школу №18, яка в цьому році виграла грант на встановлення енергозберігаючих світильників, а також ознайомилися із роботою відділу оперативного реагування Вінницької міської ради «Цілодобова варта».

– Хочу висловити подяку організаторам поїздки. Я вперше побував у Вінниці. Це дуже гарне місто, – поділився враженнями один з членів делегації, начальник відділу енергозбереження та технічних нормативів Управління Розвитку Міністерства енергетики та природних ресурсів Республіки Вірменія Гайк Бадалян.

Завершилася зустріч делегації екскурсією містом у трамваї «Везунчик».

ДОВІДКА:

Два роки тому Вінниця приєдналася до Угоди мерів. Ця угода охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Сьогодні Вінниця активно працює над запровадженням нових підходів до енергоефективності та енергозбереження. Для досягнення цієї мети було розроблено План Дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року. Цей документ є основним стратегічним документом міста з впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів, і як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин, поліпшити екологічний стан міста, впроваджувати альтернативні джерела енергії.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

9

 

8

 

11

 

12

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...