Новини компаній
14:19, 9 березня 2023 р.
Платити чи не платити за комуналку під час війни?: відповідає експерт Лєднік Олександр Вікторович
Новини компаній
Україна увійшла до холодного сезону, а це означає, що суми сплати за комунальні послуги у наших оселях суттєво збільшаться. Якщо, у мирні часи більша частина наших громадян більш-менш справлялася з оплатами боргів за комуналку, то під час війни мільйони українців залишилися бех стабільного доходу та не можуть гасити оплати в повному обсязі.
Розуміє це і держава, яка відстрочила необхідність сплати боргів за комунальні послуги під час воєнного стану. Але, як завжди, в цьому питанні, є кілька нюансів. В них нам і допоможе розібратися юрист та експерт з права Олександр Вікторович Лєднік.
Відтермінування оплати за комунальні послуги: пояснює Олександр Лєднік
Насамперед треба сказати, що влада не скасувала, а відтермінували сплату комуналки. Під час дії правового режиму воєнного стану уряд заборонив нараховувати та стягувати штрафи, пені при несвоєчасній або неповній оплаті та проводити відключення. Детальніше це питання можна вивчити самостійно у Постанові КМУ від 05 березня 2022 року №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».
На цей час, ні Верховна Рада, ні уряд, не планують обговорювати правовий механізм звільнення громадян від необхідності сплачування комунальних послуг. Наразі обговорюється ініціатива зі звільнення від оплат лише тих громадян, житло яких було знищено або пошкоджено під час бойових дій.
В деяких регіонах країни, найбільш постраждалих від війни, місцева влада виступила з ідеєю “замороження” виплат. Так, у Харкові вирішили скасувати плату за ЖКП для мешканців міста. Таким чином, харків'янам, постраждалим від російської агресії, не треба платити за гарячу та холодну воду, опалення, послуги з вивозу сміття та обслуговування прибудинкових територій.
Компенсація комунальних витрат від держави: правда чи міф — пояснює Олександр Лєднік
Теза про те, що держава може компенсувати домовласником витрати на комунальні послуги частково вірний. Отримати гроші на ці потреби можливо за однієї умови, — якщо власник житла прихистить у себе внутрішньо переміщенну особу чи групу наших громадян, які залишилися без домівок.
Наразі відомо, що з 01 жовтня 2022 року загальна сума компенсації на місяць на одну людину буде становити 29,54 кап. тобто десь приблизно 886 грн на місяць.
Що треба для отримання компенсації?
▪️ заява на отримання компенсації витрат;
▫️ документ, що посвідчують особу;
▪️ документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника
Як формуються квитанції за комуналку під час війни: тези від Лєдніка Олександра
Наразі не завжди можна вільно зняти та передати постачальникам дані за спожиті тепло, воду, газ чи світло. Але хто може зняти та дистанційно передати актуальні показники приладів обліку, краще зробити це.
Таким чином ви зекономите свій час та гроші, тому що свіжі дані лічильників допоможуть сформувати правильні рахунки, в яких споживач платитиме за реально спожите.
Якщо можливості фіксування даних лічильників немає, то ви можете вносити у середні показники, сформовані на основі споживання за попередні місяці.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Цікаві факти про шкарпетки
Новини компаній
13:00
Вчора
19:35
29 листопада
18:17
29 листопада
16:32
29 листопада
11:24
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
20:13
27 листопада
ТОП новини
Оголошення
20:58, 1 грудня
2
12:56, 19 листопада
11
08:20, 26 листопада
10:33, 25 листопада
4
13:26, 1 грудня
live comments feed...