• Головна
  • 18 листопада: свято та основні події
11:00, 18 листопада

18 листопада: свято та основні події

18 листопада в Україні святкують День сержанта Збройних Сил.

18 листопада: свято та основні події, фото-1

У п’ятницю, 18 листопада, в Україні та у світі відзначають низку свят. Також цього дня у минулому сталося кілька важливих подій.

18 листопада в Україні святкують День сержанта Збройних Сил. Від 2009 до 2019 року свято існувало в іншому форматі в березні, але указом президента України цю дату змінили. Основна його мета – вшанувати відданість та подякувати за працю старшинам і сержантам військової справи, показати їхню мужність, відвагу та професіоналізм. Саме сержанти вважаються ключовою ланкою в Збройних Силах України. Сьогодні, як ніколи, важливо подарувати сержантам ЗСУ теплі слова і привітання зі святом. Адже вони кожного дня захищають Батьківщину від окупантів.

18 листопада – Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації. На жаль, сьогодні сексуальна експлуатація та насильство дітей є страшною реальністю. І найчастіше злочин скоює близька для дитини людина. Лише 10% випадків органи опіки та поліція дізнаються про насильницькі дії. Саме для запобігання таких злочинів Європейська спільнота запровадила цей день. Його мета – поширити інформацію про сексуальне насильство над дітьми. Адже лише тоді можна запобігти ще більшому розповсюдженню цієї проблеми.

18 листопада починається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Подія була встановлена 2020 року, а ініціатором її проведення виступила Всесвітня організація охорони здоров'я ще 2015 року. Головна мета цього тижня — розв'язати проблему необізнаності людей в темі антибіотиків, що призводить до їх необґрунтованого та неправильного використання.

Також 18 листопада в світі святкується Міжнародний день філософії. Свято було започатковане Всесвітньою організацією ЮНЕСКО 2002 року, але міжнародним стало лише через 3 роки. В Україні цей день почали відзначати 2006 року. Саме тоді у Київському університеті відбувся науковий симпозіум.

Яке сьогодні церковне свято

18 листопада за православним календарем – день пам’яті Іона, який був святим та архієпископом Львівським і Великоновгородським (ігуменом Отенської пустелі). В трирічному віці Іон залишається без матері, а ще через чотири роки помирає його батько. Тому вихованням дитини займається благочестива вдова Наталя Медоварцева. Саме вона прищепила юному вихованцю Християнську віру.

Календар важливих подій за 18 листопада:

1654 рік – на Поділлі почали оборону козацької фортеці Буша від військ Речі Посполитої;

1838 рік – Тарас Шевченко завершує роботу над першим (втраченим) варіантом фінальної поезії “Кобзаря” – “Тарасова ніч”;

1883 рік – в США вводять єдину систему визначення часу;

1918 рік – проголошено незалежність Латвійської Республіки;

1928 рік – на екрани виходить перший звуковий анімаційний фільм “Пароплавчик Віллі”, виробництва Уолта Діснея, про Міккі Мауса;

1935 рік – над групою членів ОУН розпочинається Варшавський процес;

1935 рік – в Ризі відкривають Монумент Свободи;

2005 рік – сенат США скасував обмежувальну поправку для України про неможливість фінансових та торгових відносин;

2008 рік – відбувається світова прем’єра фільму “Гаррі Поттер та Кубок Вогню” за четвертою книжкою Джоан Роулінг про хлопчика, який вижив.

Джерело: https://sud.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...