• Головна
  • Турбота про час. Як доглядати за наручним годинником?
Новини компаній
09:54, 16 грудня 2022 р.

Турбота про час. Як доглядати за наручним годинником?

Новини компаній

Наручний годинник — це складний технічний пристрій, і, як усі такі об'єкти, він потребує регулярного обслуговування. Ви доглядаєте за своїм автомобілем, а періодично і зовсім відвозите його на сервісну станцію — точно так само необхідно робити й з годинником. А що саме робити?

Турбота про час. Як доглядати за наручним годинником?, фото-1

Основи

Почнемо з того, що, як і у випадку з автомобілем, потрібно вчасно міняти масло. Це стосується всіх видів годинників, у яких є рухомі механічні частини. Навіть якщо годинник кварцовий: якщо є хоча б стрілки, то в механізмі обов'язково присутні зубчасті колеса тощо, а їхні осі встановлені на опорах, які в годинниковій справі називають камінням (це, як правило, штучні рубіни). Неминуче відбувається тертя, яке пом'якшують маслом — ось воно і підлягає періодичній заміні. Робити її слід, звісно, у спеціалізованій майстерні. Як часто? Найкраще орієнтуватися на вказівки, які є в інструкції з експлуатації вашого годинника, але в принципі періодичність ТО пов'язана насамперед із властивостями мастила. Межа працездатності мінерального мастила — близько 3 років, синтетичного — близько 5, далі воно загусає, потрібно міняти.

Утім, якщо годинник у вас зовсім-зовсім електронний — а його двигун кварцовий, і індикація суто цифрова (типу LED), — проте, ТО все ж рекомендується. Тому що є ж кнопки на корпусі, а значить — є прокладки, що забезпечують хоча б мінімальну водонепроникність. Ці прокладки з часом можуть висихати та починати пропускати вологу. Деякі фахівці радять перевіряти годинник на водостійкість (та за необхідності міняти прокладки) раз на рік, але за не надто екстремального використання годинника достатньо, думається, тих же 3-5 років. Звичайно, теж у спеціалізованому сервісі. Звісно ж автоматичні годинники це також стосується.

І ще з приводу олії. Буває так, що людина довго не користується годинником. Природно, він зупиняється. Якщо годинник стоїть занадто довго, то мастило знову-таки густіє, а це недобре. Рекомендується заводити годинник хоча б раз на 2-3 місяці, а краще частіше.

Легко помітити, що тут ми перейшли до теми власноручного догляду за годинником, не пов'язаного з походом до майстерні. Що ж можна (та й потрібно) робити з годинником вдома? Тут все досить просто і зводиться, загалом, до елементарної гігієни.

Загалом, наручний годинник для чоловіків, як і автомобіль, потребує регулярного догляду, захисту та любові до своєї речі. В такому разі він прослужить десятки років та ймовірно перейде у спадок до ваших дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...