• Головна
  • Основні кроки при відкритті кафе: на що звернути увагу
Новини компаній
11:21, 26 грудня 2022 р.

Основні кроки при відкритті кафе: на що звернути увагу

Новини компаній
Основні кроки при відкритті кафе: на що звернути увагу, фото-1

Відкриття власного кафе - один із найпоширеніших варіантів власного бізнесу. Насамперед він привертає увагу відсутністю великих фінансових витрат на початку роботи. У такому закладі (при правильній організації) швидко з'являються постійні клієнти, які забезпечують хорошу норму прибутку.

Але для того, щоб отримувати стабільні гроші, доведеться добре попрацювати. Адже на прибутковість безнесу впливає безліч факторів: від кількості людей, які ходять по вулиці, до оформлення інтер'єру, Існує низка стандартних рекомендацій для відкриття своєї справи.

Складання бізнес-плану

Перш ніж вкладати кошти в оренду приміщення та закупівлю обладнання, слід ретельно розписати бізнес-план, який має привести до успіху. У ньому мають бути відображені такі моменти:

  • Де саме буде розташований заклад? На жвавій вулиці, усередині торгового центра, у спальному районі чи на закритій території підприємства чи ВНЗ?
  • Хто буде цільовою аудиторією, і на яку кількість клієнтів кафе розраховано?
  • Які конкуренти є у цьому районі, і як у них справи? Які особливості їм можна протиставити, щоб здивувати клієнтів та захопити свою частку потенційної аудиторії?
  • Де і за яку вартість можна придбати обладнання, посуд, меблі та аксесуари? Які треба закупати аксесуари horeca?
  • Де оформити ліцензії та дозволи?
  • Яку суму доведеться вкласти у справу? І на який прибуток можна розраховувати?

Як підрахувати витрати на відкриття

Сказати, в яку суму обійдеться відкриття бізнесу, заздалегідь неможливо. Але можно приблизно розрахувати початкові вкладення. Це:

  • Оренда чи купівля приміщення;
  • Закупівля кухонного обладнання;
  • Зарплатня персоналу;
  • Закупівля продуктів;
  • Оформлення документів та дозволів.

Обладнання може бути недорогим, побутовим або продуктивним і професійним, що позначиться на сумі вкладень. На кухні можна обмежитися 2-3 "черговими стравами", або запланувати великий вибір меню. Залежить сума інвестицій від розмірів приміщення або його концепції: повністю готувати всі страви самостійно або використовувати напівфабрикати.

Більш точну оцінку можна отримати, використовуючи франшизу (тобто вже опрацьовану, випробувану і готову до застосування).

Створення концепції

Під концепцією розуміється не лише вибір кухні чи створення інтер'єру. У це поняття входить також імідж кафе, навчання персоналу, що може створити загальне враження від візиту. Наприклад, можна замовити недорогі пластикові менюхолдери або стильні та ексклюзивні дерев'яні аксесуари horeca.

Оренда чи придбання приміщенняу власність?

Незважаючи на те, що купівля приміщення вигідніша в тривалій перспективі, більшість підприємців-початківців воліє брати його в оренду. Це дозволяє знизити початкові витрати та звільнити кошти на придбання обладнання.

Вибір обладнання для кухні та залу

Перегляньте ціни, знайдіть найвигідніші пропозиції. Не відкидайте варіант із придбанням вживаного обладнання, оцінивши його стан і можливість модернізації в майбутньому, коли кафе почне приносити прибуток. А також можливість отримати безкоштовно фірмові холодильники від виробників напоїв або кавоварок від постачальників кави.

Обчислюючи ціни на страви, враховуйте не тільки вартість продуктів, але й витрати на їх доставку, зберігання та обробку, у тому числі вартість електрики.

Оформіть всі необхідні документи та дозволи

Насамперед виберіть форму реєстрації - як підприємець чи фірма. Підприємець платить менше під час реєстрації, але компанія (ТОВ) має більше можливостей при подальшій роботі. Проконсультуватися з юристом.

Після реєстрації:

  • Укладіть договір з надійними постачальниками продуктів та напоїв.
  • Почніть шукати персонал, також треба налагодити систему контролю.
  • Розрахуйте маркетингову політику, щоб максимально задовольнити вимоги цільової аудиторії. Використовуйте рекламу свого закладу в соцмережах, розповідайте про концепцію, стиль, страви.
  • Розробіть вивіску та логотип закладу.
  • Створіть систему автоматизації, використання мобільних терміналів, програми обліку та інші сучасні засоби прискорення бізнесу. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...