З першого серпня ринку нерухомості прогнозують колапс: оцінювати майно буде нікому

З серпня, послуги з оцінки нерухомості зможуть надавати лише оціночні компанії та оцінщики майна, які спеціальний сертифікат суб'єкта оціночної діяльності.

Отримати цей документ сьогодні можна тільки в п'яти навчальних закладах України, які не в змозі підготувати сертифікованих фахівців за такий короткий термін, оскільки відповідні навчальні курси і програми були відкриті тільки на початку липня.

Так, якщо сьогодні по Україні працює близько 9-10 тисяч оцінщиків,  зокрема по Вінниці  - більше сотні, то за словами вінницького експерта – оцінювача нерухомості Людмили Остафічук, відповідне навчання пройшли тільки дві людини.

Всього по Україні вузи поки що випустили всього 150-200 ліцензованих оцінювачів. В результаті нестача фахівців призведе до двох наслідків – паралізації ринку та подорожчання послуг оцінювачів з п’ять раз.

- - уже певне подорожчання ми бачимо. Якщо раніше оцінка квартири коштувала близько 500 гривень, тепер уже зростає до 700, а далі, не виключено, що ці послуги подорожчають в п’ять раз, адже тільки послуги нотаріусів з першого числа мають зрости в 3,5 раза, - каже Людмила Остафійчук.

За словами експертів, ринок може бути паралізованим на місяць два. Додати в масла в вогонь може і інша новація, тепер уже Нацбанку, якою всі операції на суму більше 150 тисяч гривень, мають проводитися тільки через банк.

За словами голови Вінницької обласної Асоціації фахівців з нерухомості Володимира Яцуби, в зв’язку з цими двома новаціями більшість населення намагалися продати/купити нерухомість в червні-липні.

- Цим зумовлена активізація ринку, яку ми зараз спостерігаємо, - каже він. – Разом з тим, я не виключаю, що оскільки до запровадження нових правил з оцінки нерухомості залишається кілька днів, а до роботи в нових умовах ще нічого не готово, то не виключаю, що ці новації можуть відкласти до кінця року.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов