• Головна
  • З першого серпня ринку нерухомості прогнозують колапс: оцінювати майно буде нікому
12:54, 25 липня 2013 р.

З першого серпня ринку нерухомості прогнозують колапс: оцінювати майно буде нікому

З серпня, послуги з оцінки нерухомості зможуть надавати лише оціночні компанії та оцінщики майна, які спеціальний сертифікат суб'єкта оціночної діяльності.

Отримати цей документ сьогодні можна тільки в п'яти навчальних закладах України, які не в змозі підготувати сертифікованих фахівців за такий короткий термін, оскільки відповідні навчальні курси і програми були відкриті тільки на початку липня.

Так, якщо сьогодні по Україні працює близько 9-10 тисяч оцінщиків,  зокрема по Вінниці  - більше сотні, то за словами вінницького експерта – оцінювача нерухомості Людмили Остафічук, відповідне навчання пройшли тільки дві людини.

Всього по Україні вузи поки що випустили всього 150-200 ліцензованих оцінювачів. В результаті нестача фахівців призведе до двох наслідків – паралізації ринку та подорожчання послуг оцінювачів з п’ять раз.

- - уже певне подорожчання ми бачимо. Якщо раніше оцінка квартири коштувала близько 500 гривень, тепер уже зростає до 700, а далі, не виключено, що ці послуги подорожчають в п’ять раз, адже тільки послуги нотаріусів з першого числа мають зрости в 3,5 раза, - каже Людмила Остафійчук.

За словами експертів, ринок може бути паралізованим на місяць два. Додати в масла в вогонь може і інша новація, тепер уже Нацбанку, якою всі операції на суму більше 150 тисяч гривень, мають проводитися тільки через банк.

За словами голови Вінницької обласної Асоціації фахівців з нерухомості Володимира Яцуби, в зв’язку з цими двома новаціями більшість населення намагалися продати/купити нерухомість в червні-липні.

- Цим зумовлена активізація ринку, яку ми зараз спостерігаємо, - каже він. – Разом з тим, я не виключаю, що оскільки до запровадження нових правил з оцінки нерухомості залишається кілька днів, а до роботи в нових умовах ще нічого не готово, то не виключаю, що ці новації можуть відкласти до кінця року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...