• Біатлон, спортивна акробатика, сумо, пауерліфтинг, бокс та інші види спорту – де проявили свої таланти вінницькі спортсмени у 2022 році
16:15, 4 січня 2023 р.

2022 рік був одним із найуспішніших для спортивної спільноти Вінниці за останні роки. Спортсмени та тренери міських ДЮСШ проявили стійкість, витривалість та силу волі, адже на чемпіонатах, кубках Європи і світу було завойовано 74 медалі.

Біатлон, спортивна акробатика, сумо, пауерліфтинг, бокс та інші види спорту – де проявили свої таланти вінницькі спортсмени у 2022 році, фото-1

Голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський, зазначив, що такі високі досягнення – це гідне представлення міста та усієї країни.

«Наші спортсмени, це приклад боротьби за свободу, незалежність та гордість за країну у якій ми живемо. Пишаємось кожним. І працюємо далі аби якомога частіше на міжнародних п’єдесталах звучав Гімн України та височів наш державний прапор», – каже Сергій Краєвський.

Також рік що минув продемонстрував, що вінницькі спортсмени мають неабияку жагу до перемоги. Вони разом зі своїми наставниками показували силу і майстерність, сміливість і наполегливість, борючись до останнього.

Так, вінничани проявили себе на XII Всесвітніх іграх у Бірмінгемі (США), здобувши золоті медалі зі спортивної акробатики (Данило Стецюк та Богдан Пограничний, тренери пари Заслужені тренери України Юрій Голяк та Галина Ковальчук) та сумо (Заслужений майстер спорту України Важа Даіаурі, тренер спортсмена Заслужений тренер України Важа Даіаурі старший).

Зазначимо, восени 2022 року Важа Даіаурі (молодший) був нагороджений орденом Президента «За заслуги» ІІІ ступеня.

2022 рік для спортсменів з Вінниці був досить плідним – 458 перших та призових місць на Всеукраїнських змаганнях.

На Параолімпіаді – 2022 серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Григорій Вовчинський здобув 2 срібних медалі (біатлон та спринт в лижних перегонах), «срібло» (біатлон на 10 км) та 2 золоті медалі (біатлон 6 км та відкрита естафета з лижних перегонів). Також Ірина Буй здобула золоту та бронзову медалі. Повністю незрячий спортсмен Олександр Казік разом з Сергієм Кучерявим, який є його гайдом (спортсмен, який веде по трасі паралімпійця з порушенням зору) здобув «золото» та «срібло» (біатлон).

Вінничанин Дмитро Даниленко став другим в Олімпійській дистанції в байдарці-четвірці на етапі кубку світу з веслування на байдарках і каное. Вихованець міської дитячо-юнацької спортивної школи №2 Сергій Совко виборов «бронзу» на чемпіонаті світу з веслувального слалому серед юніорів та молоді до 23 років, який проходив у місті Івреа (Італія).

Пауерліфтер Іван Чупринко переміг на чемпіонаті Європи та підтвердив свій статус чемпіона світу здобувши вчергове нагороду у дисципліні жим лежачи (категорія до 74 кг, пожав 292.5 кг), який проходив у м. Алмата (Казахстан). Зазначимо, що він є 14-ти разовим чемпіоном.

Паралімпієць Олексій Денисюк на кубку світу зі стрільби кульової виборов золоту медаль. Також він здобув ліцензію на Паралімпійські ігри у Парижі у 2024 році.

Боксер Олександр Яровий завоював V місце на чемпіонаті Європи серед молоді. Максим Власюк – «срібло» чемпіонату Європи з боксу серед чоловіків до 22 років, а Ігор Ковтун посів V місце (тренер Андрій Гончар). Турнір відбувався у Хорватії.

Також вінницькі спортсмени здобули 12 медалей на двадцятому чемпіонаті світу зі спортивної радіопеленгації. Серед елітної категорії Ч21 – дві золоті та одну бронзову медалі здобув Заслужений майстер спорту Олександр Марчук. Заслужений тренер України, Майстер спорту України Міжнародного класу зі спортивної радіопеленгації, викладач Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 – Сергій Зеленський серед ветеранів став володарем чотирьох золотих та однієї срібної медалей.

Також він виховав когорту перспективних спортсменів, які показують стабільно високий результат на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Адже серед юніорів Ч19 три срібні та одну бронзову медалі привіз до Вінниці його вихованець Артем Степаніщев.

«Спортсмени нашої громади, разом із тренерами-викладачами докладають максимум зусиль. Демонструють усьому світу, що готові перемагати, долати перешкоди та прославляти Україну на весь світ», – говорить голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський.