• Головна
  • Вінниця - “краще місто для життя” в Україні. Думка мера Гройсмана
13:03, 31 липня 2013 р.

Вінниця - “краще місто для життя” в Україні. Думка мера Гройсмана

Цьогорічне визнання Вінниці кращим містом для життя за версією журналу «Фокус» викликало цілий аншлаг коментарів. Як схвальних, так і не дуже. Одні просто радіють за Вінницю, другі дивуються, треті – відверто називають рейтинг замовним.

«RIA» пропонує читачам ознайомитися з тим, що  думає  про те що Вінниця  стала героєм одразу двох всеукраїнських рейтингів (журнал «Фокус» назвав наше місто кращим для життя, а “Форбс” присвоїв нашому місту №6 у списку кращих міст для ведення бізнесу),  міський голова.

Володимир Гройсман: головне не місце, а динаміка

Результат рейтингу був для вас сюрпризом?

- Так, коли я дізнався про це – це було досить несподівано. Але звісно, приємно. І я хочу привітати з цим усіх вінничан - це наше спільне досягнення.

Як відреагували на наш рейтинг в інших містах? Як відреагували ваші опоненти?

- З ревнощами... Жартую... загалом звичайна ситуація. З одного боку - багато вітань, теплих слів і від колег, і від простих людей, і з інших міст теж. Та й серед вінничан реакції різні. Є й ті, хто вітає крізь зуби. Дехто вже думає, як би повішати собі медалі на груди. Ну а про тих, для кого чим гірше місту, тим краще для них, я говорив не раз.

За ці дні я ще раз побачив, хто реально вболіває за місто, а хто думає тільки про себе. Такі люди були, є і будуть. Але більшість вінничан люблять своє місто, і всі разом ми будемо і далі дбати про те, щоб воно ставало ще кращим!

Не всі вірять у чесність першого місця Вінниці. Ваша позиція?

- До рейтингів можна ставитися по-різному. Але як на мене, не важливо, яке місце ми зайняли. Важливіше, що Вінниця все частіше відбувається як лідер, і що в цьому спостерігається певна системність. Вінницю визнають як лідера по якості місцевого самоуправління, як регіонального центру. І я думаю, що це буде тільки позитивно впливати на подальше майбутнє нашого міста. У квітні ми отримали нагороду Ради Європи, ставши першими в номінації «Ефективне управління і надання громадських послуг». А нещодавно ще й відзнаку Програми розвитку ООН за активну роль Вінниці у реалізації проекту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

Слід згадати розмови про майбутню адміністративно-територіальну реформу, яка раніше чи пізніше все одно буде. Ми повинні йти вперед так, щоб ні у кого не виникало сумнівів, хто є регіональним лідером. Чим міцніше ми стоятимемо, тим ширші можливості матимемо для залучення додаткових ресурсів для розвитку.

А рейтинги – хтось може піддавати сумніву, хтось – ні. Але те, що з 2007 року Вінниця просунулась з 49 місця на перше – це справді прогрес. При цьому сама ж методологія проведення рейтингу залишалася незмінною.

І якщо комусь хочеться сформувати у вінничан почуття "меншовартості", почуття того, що вони не мають права на високі місця, то я скажу, що зростання позицій нашого міста рік за роком - не заслуга якогось "замовника", а усіх вінничан, які реально з року в рік дбають про рідне місто.

Коментатори на сайті  під статтею про рейтинг “Фокусу” обурюються, що краса міста створена за кошт підприємців. І що, наприклад, тротуарна плитка біля офісів не потребує такої частої заміни.

- Я можу тільки вітати, що бізнес бере участь в тому, що наше місто змінюється на краще. Але, інша справа, якщо та ж тротуарна плитка колись була постелена неякісно, бо використовувалися неякісні матеріали, то її потрібно замінювати і це нормально.

А про те, що потрібно «домовлятися з командою», відкриваючи власну справу?

- Я не знаю, хто пише подібні речі. Але, думаю, якби у нас були такі проблеми з веденням бізнесу, інше видання – «Форбс» навряд чи б поставило Вінницю на шосте місце по легкості ведення бізнесу.

Чи є вже сьогодні бачення, як рухатися далі, щоб місто стала ще кращим?

- Ми прагнемо цього. Взагалі, як на мене – коли реальні люди будуть відчувати та бачити конкретні зміни в позитивний бік у житті свого міста – це буде краще за усі рейтинги. Зараз ми маємо затвердити Стратегію розвитку «Вінниця-2020». Це дуже важливий документ, який зараз обговорюється і затвердження якого дасть нам чіткі напрямки розвитку на наступні сім років. Це комплексний документ, він стосується усіх галузей міста. Ним передбачається низка нових завдань в економічній сфері, подальше оновлення громадського транспорту і інших життєво важливих інфраструктур, впровадження нових підходів до проблем соціального розвитку і розвитку міської спільноти в цілому. Крім того, стратегія запроваджує нові підходи до вирішення архітектурних питань, створення концепції вуличного простору, розвиток зелених зон і багато чого іншого.

А сквер Космонавтів. Коли нарешті планується його реконструкція? Адже це питання піднімається уже не перший рік.

- Це складне питання. Ми готові почати його реконструкцію в цьому році, але, я боюся, що у зв'язку з тим, яка ситуація склалася з проведенням неритмічних розрахунків через держказначейство, ми навряд чи зможемо його завершити. Тому і не розпочали.

У згаданому рейтингу найменше балів Вінниця отримала по вартості комунальних тарифів та середній зарплаті…

- Щодо зарплати, потрібно розуміти, що попереду нас ідуть в основному міста-мільйонники, де рівень зарплати традиційно вищий, ніж у нас, та й жити там дорожче. Серед наших сусідів та міст, які наближені до Вінниці за кількістю населення – у нас один з кращих показників. Крім того, попереду нас йдуть і багато промислових міст. Наприклад, Кузнєцовськ (Рівненська область) – це невеличке місто з 35 тисячами населення, більшість з якого працює на Рівненській АЕС. А в атомній енергетиці – традиційно високі заробітні плати. Водночас, наше місто отримало непогану оцінку по динаміці зарплати. А якщо ми говоримо про вартість комунальних платежів, то тут навпаки – порівняно з великими містами – у нас одні з найнижчих тарифів. Але загальний невеликий бал, думаю, ми отримали за рахунок того, що при складанні рейтингу брався до уваги граничний тариф, тоді як реально – люди сплачували менше, в залежності від наданих послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...