• Чотири золота, срібло й перемога України в медальному заліку на Кубку Європи з легкоатлетичних метань
14:16, 13 березня 2023 р.

Чотири золота й одне срібло – стільки нагород виграли українці на Кубку Європи з метань, який 11-12 березня відбувся в Лейрії (Португалія). З цим показником наша команда посіла перше місце в медальній таблиці. Але не лише кількість і ґатунок нагород залишать позитивний спогад про виступ українців, а й результати, які показали наші переможці.

Після блискучого виступу на чемпіонаті Європи в приміщенні Роман Кокошко їхав у Лейрію в якості одного з основних фаворитів змагань. Проте про легку прогулянку годі було й мріяти, адже крім рекордсмена України в сектор для штовхання ядра вийшли чинний чемпіон Європи в приміщенні італієць Зейн Вейр та фіналіст Олімпійських ігор Боб Бертемес з Люксембургу, чий особистий рекорд дорівнює 22.22 м.

Чотири золота, срібло й перемога України в медальному заліку на Кубку Європи з легкоатлетичних метань , фото-1

Проте цього вечора відправити ядро за 22 метри не вдалося нікому. Натомість Кокошко в передостанній спробі штовхнув його на 21.52 м, що стало особистим рекордом і найкращим результатом просто неба в Європі та забезпечило українцеві перемогу. Бертемес другий (21.21 м), а Вейр замкнув першу трійку 20.98 м. Ігор Мусієнко – другий в групі В (19.68 м).

Артур Фельфнер став єдиним атлетом, який відправив спис за 80 метрів – 80.09 м, з якими він упевнено виграв змагання серед молоді. У срібного призера, француза Ленні Бріссола, 72.55 м.

Михайло Кохан змагався серед атлетів U23 й здобув перемогу з найкращим результатом сезону в Європі в цій віковій групі – 75.80 м. У поляка Давіда Пілата, який став другим, він виграв понад три метри (72.42 м).

Ще одну перемогу Україні принесла Валерія Іваненко-Кириліна з метання молота серед молоді. Змагання для українки почалися відверто невдало. З чотирьох спроб лише одна була результативною, та й та на 49.05 м. У п’ятій спробі Валерія зуміла відправити молот на 60.04 м, але розв’язка змагань настала в заключній. Іваненко-Кириліна зуміла зібратися й метнути на переможні 65.51 м. Ірландка Нікола Тутілл – друга (64.44 м – національний рекорд серед молоді).

У секторі для метання диска серед молоді Україну представляв 18-річний Михайло Брудін. Українець у компанії старших суперників не розгубився й виграв срібло з особистим рекордом (58.60 м). Переміг німець Штефен Ріхтер (64.23 м).