Будинок Коцюбинського зібралися руйнувати?

2 серппня будівельним парканом огородили будинок-пам’ятку, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський, що знаходиться в м. Бар Вінницької області.

Громада забила на сполох, адже боїться, що пам’ятку знесуть, оскільки з будинку була знята табличка, яка засвідчувала його статус як пам’ятки. Про це повідомив народний депутат України (фракція «Батьківщина»), голова підкомітету ВРУ з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець.

«Громада переконана, що будинок будуть руйнувати. Розвіяти їхні побоювання може лише відповідна заява влади. Саме тому, я звернувся до керівництва області з вимогою терміново з’ясувати ситуацію і повідомити громаді об’єктивну картину, яка склалася навколо цього будинку. Щиро вірю в те, що ми почуємо заяву керівництва області, що будинку нічого не загрожує», - висловив сподівання О.Бригинець. 

Окрім того, Бригинець звернувся до Ген еральної прокуратури з проханням терміново втрутитися в ситуацію. Та до Мінкульту з проханням врятувати будинок від можливого руйнування і вразі необхідності захистити його відповідним більш високим статусом. 

Статус пам’ятки історії місцевого значення під № 313 будинок М.Коцюбинського отримав у 1971 році рішенням Вінницького обласного виконавчого комітету депутатів і трудящих.

«Михайло Коцюбинський найвидатніший український прозаїк, автор роману «Тіні забутих предків» та багатьох інших творів. Він зробив значний внесок не лише в розвиток української культури, а й вплинув на розвиток світової літератури, тому дивно, що відбувається така наруга над об’єктом, що пов’язаний з життям письменника. Тим паче у рік сотих роковин з дня його смерті та напередодні 150-річчя з дня його народження, яке ми святкуватимемо наступного року -15 вересня 2014 року», - обурений О.Бригинець. 

Як відомо, територія площею 45 соток, на якій розташований будинок Коцюбинського, бу ла віддана в листопаді 2011 року Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю у безстрокове користування.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов