• Головна
 • Укладення договору дарування нерухомості в Україні: важливі аспекти угоди
Новини компаній
15:06, 4 травня

Укладення договору дарування нерухомості в Україні: важливі аспекти угоди

Новини компаній

Договір дарування нерухомості являє собою угоду, за якою одна зі сторін дарувальник передає іншій стороні дароодержувачу свою нерухомість квартиру, будинок, земельну ділянку або інше майно, безоплатно. Цей вид договору широко використовується для передачі нерухомості в сімейних колах, особливо, якщо йдеться про передачу майна між родичами.

Дарування нерухомості в Україні: податкові аспекти, які слід врахувати

Під час укладення договору дарування нерухомості необхідно враховувати податкові аспекти. На відміну від угод купівлі-продажу, під час дарування нерухомості податки повинен оплачувати дароодержувач, хоча дарувальник може взяти на себе цю відповідальність за своєю ініціативою. Проте винятки для близьких родичів, які не зобов'язані платити податок при даруванні нерухомості. Крім того, при укладенні нотаріального договору дарування нерухомості сторони повинні враховувати податкові зобов'язання, такі як:

 • Державне мито, що становить 1% від загальної вартості нерухомості; Військовий збір, який дорівнює 1,5% від загальної вартості нерухомості;
 • Податок на дохід, який становить 5% від вартості нерухомості;
 • Витрати на послуги нотаріуса.
Укладення договору дарування нерухомості в Україні: важливі аспекти угоди, фото-1

Якщо ви потребуєте консультації з питань дарування нерухомості в Чорноморську, зверніться до нас в агентство нерухомості "Komfort". У нашому офісі ми надамо вам індивідуальні рекомендації щодо складання договору дарування відповідно до вашої ситуації. Якщо вам потрібна нерухомість у Чорноморську, ви можете також ознайомитися з нашими пропозиціями на сайті komfort.estate.

У разі дарування нерухомості близьким родичам - дружині, батькам або дітям - податок на дохід і військовий збір не обов'язкові. Однак, якщо дарувальник не є резидентом України, податок на дохід становитиме 18%. Під час укладення договору дарування нерухомості в Україні важливо враховувати податкові аспекти і звернутися до фахівця для оцінки можливих податкових зобов'язань і вибору оптимальної робочої стратегії.

У яких випадках можливо оскаржити договір дарування?

Під час укладення договору дарування нерухомості необхідно враховувати можливість його оскарження в певних ситуаціях. Важливо пам'ятати, що позовна давність для оскарження договору дарування становить один рік. Договір дарування може бути оскаржений, якщо особа, яка підписала угоду, була з обмеженою дієздатністю на момент підписання, наприклад, через психічні розлади або алкогольне чи наркотичне сп'яніння. Крім того, договір дарування може бути визнаний недійсним у таких випадках:

 • Наявність погроз або шантажу, який змусив підписати невигідний договір;
 • Обман дарувальника щодо юридичних аспектів угоди;
 • Вчинення обдаровуваним злочину проти дарувальника або членів його сім'ї.

Оскарження договору дарування нерухомості складним і довгим процесом, який вимагає професійної юридичної допомоги. У разі виникнення сумнівів щодо законності договору дарування нерухомості важливо звернутися до кваліфікованого юриста, який зможе проаналізувати ситуацію та визначити можливі дії.

Укладення договору дарування нерухомості в Україні: важливі аспекти угоди, фото-2

Які основні документи необхідні для правильного оформлення дарчої на нерухомість?

Для правильного оформлення договору дарування нерухомості необхідно звернутися до місцевого реєстраційного центру за місцем знаходження житлового майна. При подачі заяви потрібно надати відповідні документи.

 • Виписку з реєстру права власності на нерухомість;
 • Технічний паспорт;
 • Документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно;
 • Довідку про оціночну вартість житла, а також, за необхідності, дозвіл органів опіки та піклування, якщо обдаровувана особа не досягла повноліття.

У деяких випадках може знадобитися незначна зміна в переліку документів, необхідних для оформлення договору дарування нерухомості. Загалом, це стандартний пакет документів, однак, для того, щоб правильно підготувати свої документи, рекомендується звернутися по допомогу до місцевої агенції нерухомості або до юриста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...