Вісім літаків розбилось у Вінниці

Вперше чемпіонат ТСОУ з авіамодельного спорту копій та напівкопій літаків провели у Вінниці.

Зазвичай конкурси подібного рівня проходять у Запоріжжі, Луганську. Скориставшись моментом, вінницькі авіамоделісти провели і міжнародний Кубок Можайського з фрістайлу — польоту літаків під музику. У небі над Вінницею залізні машини виконували піруети під гопак, вальс і навіть танго.

Виконати крилаті танці до Вінниці приїхали 26 учасників з Литви, Білорусі, Молдови і всіх куточків України. Найбільш вражаючими були три копії: біплан little Tut з Харкова, УТ-1Б (копія літака до першої світової війни) та «Ілля Муромець» з Енергодара. Вони коштують від двох тисяч доларів. Втім, їхня цінність не у вартості, а в точності відтворення.

– У класі допускались до участі лише ті, які створені руками власника, — розповідає Ігор Преподобний. – А такі літаки робляться не один рік, інколи це 5-10 років, за цей час вони стають фактично безцінні. Для прикладу, деякі виготовляють з дерева, яке росте тільки в одному штаті Південної Америки. Серед закордонних літаків з «найкрутішим» приїхали хлопці з Латвії, у них був «Фокке Вульф-190», напівкопія. Але, на жаль, у другому турі пілоти не справились з керуванням, літак розбився. Цього разу розбилось 8 літаків, такого ще ніколи не було. Можливо, такі наслідки спричинив вітер, хоча того дня він був несильним. Аеродром, де ми проводили змагання, – зона підвищеної турбулентності. Це коли поряд теплі та холодні повітряні потоки. Але, на щастя, всі залишились задоволені чемпіонатом. Хоча літачки підіймалися у небо на висоту не більше кілометра, деякі з них можуть розганятись до півтори сотні кілометрів на годину. До речі, завдяки схожості деякі з них стають дублерами справжніх літаків у художніх фільмах.

У дисципліні «фрістайл» найкращим став Юрій Роговий. Літачок «Екстра-300» киянина затанцював під музику у повітрі найкраще. Друге місце у фрістайлі дісталось вінничанину. У класі «напівкопії» чемпіонат виграв Ігор Преподобний зі своїм SBACH 342. Серед копій «золото» дісталось Олександру Вантуху з Києва.

Ігор Преподобний розповів, що ювеліри спеціально до цих змагань виготовляли медалі, покриті золотом, сріблом, міддю.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов