• Головна
  • Вісім літаків розбилось у Вінниці
11:05, 12 серпня 2013 р.

Вісім літаків розбилось у Вінниці

Вперше чемпіонат ТСОУ з авіамодельного спорту копій та напівкопій літаків провели у Вінниці.

Зазвичай конкурси подібного рівня проходять у Запоріжжі, Луганську. Скориставшись моментом, вінницькі авіамоделісти провели і міжнародний Кубок Можайського з фрістайлу — польоту літаків під музику. У небі над Вінницею залізні машини виконували піруети під гопак, вальс і навіть танго.

Виконати крилаті танці до Вінниці приїхали 26 учасників з Литви, Білорусі, Молдови і всіх куточків України. Найбільш вражаючими були три копії: біплан little Tut з Харкова, УТ-1Б (копія літака до першої світової війни) та «Ілля Муромець» з Енергодара. Вони коштують від двох тисяч доларів. Втім, їхня цінність не у вартості, а в точності відтворення.

– У класі допускались до участі лише ті, які створені руками власника, — розповідає Ігор Преподобний. – А такі літаки робляться не один рік, інколи це 5-10 років, за цей час вони стають фактично безцінні. Для прикладу, деякі виготовляють з дерева, яке росте тільки в одному штаті Південної Америки. Серед закордонних літаків з «найкрутішим» приїхали хлопці з Латвії, у них був «Фокке Вульф-190», напівкопія. Але, на жаль, у другому турі пілоти не справились з керуванням, літак розбився. Цього разу розбилось 8 літаків, такого ще ніколи не було. Можливо, такі наслідки спричинив вітер, хоча того дня він був несильним. Аеродром, де ми проводили змагання, – зона підвищеної турбулентності. Це коли поряд теплі та холодні повітряні потоки. Але, на щастя, всі залишились задоволені чемпіонатом. Хоча літачки підіймалися у небо на висоту не більше кілометра, деякі з них можуть розганятись до півтори сотні кілометрів на годину. До речі, завдяки схожості деякі з них стають дублерами справжніх літаків у художніх фільмах.

У дисципліні «фрістайл» найкращим став Юрій Роговий. Літачок «Екстра-300» киянина затанцював під музику у повітрі найкраще. Друге місце у фрістайлі дісталось вінничанину. У класі «напівкопії» чемпіонат виграв Ігор Преподобний зі своїм SBACH 342. Серед копій «золото» дісталось Олександру Вантуху з Києва.

Ігор Преподобний розповів, що ювеліри спеціально до цих змагань виготовляли медалі, покриті золотом, сріблом, міддю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...