• Головна
  • Чи вигідно зараз класти гроші на депозит?
Новини компаній
11:53, 30 червня 2023 р.

Чи вигідно зараз класти гроші на депозит?

Новини компаній

Вмів заробити – вмій зберегти. Побутує помилкове враження, що накопичити гроші набагато важче, ніж їх в подальшому зберегти. Однак, на жаль, в Україні так історично склалося, що нас навчили, як заробляти гроші, однак не навчили, як ними розумно розпоряджатися та де краще зберігати гроші, щоб їх не втратити, а вдало примножити. Але ще складніше відповісти на запитання: «Де зберігати гроші під час війни?».

Чи вигідно зараз класти гроші на депозит?, фото-1

Де краще зберігати гроші під час війни?

Можна зберігати зароблені гривні вдома, щоб мати під рукою будь-який момент. Але, по-перше, це досить ризиковано навіть в мирний час, а по-друге, через високий рівень інфляції готівка невблаганно знецінюється, і лише за 2022 рік з ваших 100 тисяч гривень через інфляцію ви втратили 26 600 гривень. І до того ж, гроші, до яких у вас необмежений доступ, мають тенденцію швидше витрачатися.

Можна купувати долари, але тут теж є свої але. Спершу треба знайти долари в обмінниках, ще й за вигідним курсом, а далі з готівковими доларами відбувається все те саме, що і з готівковою гривнею – це і небезпека втратити через крадіжку або пожежу, і та сама інфляція, хоч і не така висока, як у випадку гривні. Цікавим інструментом був продукт «валюта під депозит» або «конвертаційний» депозит. 2023 року, однак, курс долара стабілізувався, і він втратив практично свою популярність.

Отже, варіанти з готівкою є неприйнятими і в даних умовах правильне запитання звучати не «Де зберігати гроші під час війни?», а «Куди їх вкладати»?

Куди вкласти гроші під час війни?

Перелік можливих інструментів інвестування виглядає досить широким, серед них можна виділити:

  • Облігації внутрішньої державної позики. На перший погляд, ОВДП пропонують досить привабливу дохідність і не підлягають оподаткуванню, однак усі супровідні комісії роблять купівлю ОВДП для невеликих сум невигідною. До того ж, облігації зазвичай можна придбати на термін від 1 року й існує певний ризик, що цей термін буде продовжено.

  • Нерухомість. У цьому випадку дуже високий поріг входу, довгий термін окупності, низька ліквідність, а також ризики втратити об’єкт внаслідок бойових дій.

  • Криптовалюти та акції іноземних кампаній. Дані інструменти інвестування потребують додаткових знань та навичок, а на опанування усіх тонкощів у більшості не вистачать часу та ентузіазму, особливо для старшого покоління. При цьому дохідність цих інструментів не є фіксованою і залежить від безлічі умов, які, в свою чергу, ніяк не залежать від нас.

Враховуючи наведені вище ризики та обмеження, оптимальним варіантом «Куди вкладати гроші під час війни?» є банківські депозити. 2023 року в Україні депозит в банку – це, ймовірно, найбільш доступний та простий спосіб збереження грошей.

Чи вигідно відкривати депозит?

Депозит в банку має ряд переваг порівняно з іншими інструментами, зокрема:

  • Низька сума інвестиції. Депозит в банку можна розмістити і на 10 тисяч гривень, при цьому сума вкладу ніяк не вплине на рівень дохідності, як у випадку з облігаціями.

  • Фіксована сума доходу. Ви знаєте до копійки, яку суму доходу і в який день ви отримаєте, незалежно від будь-яких можливих коливань ринку.

  • Відсутність ризиків. Банки вже пережили 16 місяців війни і вистояли, але навіть, якщо саме ваш банк збанкротує, ви гарантовано отримаєте не лише усі свої кошти, але й усі отримані відсотки через Фонд гарантування вкладів.

Чи будуть рости проценти на депозити 2023 року?

Ставки на депозити 2023 року стабільно зростали і на цей день знаходяться на максимальній позначці за останні роки. На сьогодні ви можете заробити більш ніж 16% річних чистими після оподаткування, тож депозит 2023 року розміщувати вигідно. Про те, чи будуть рости ставки по вкладах, чи навпаки розміщувати депозит зараз, щоб встигнути скористатися моментом, читайте у статті «Чи вигідно відкривати депозит 2023 року».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...