• На Майдані Незалежності вітали переможців та призерів ІХ Всесвітніх ігор та ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор
10:17, 14 серпня 2013 р.

Вінничани вшанували своїх земляків – призерів та переможців ІХ Всесвітніх ігор та ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор. На цих змаганнях наше місто достойно представили десятеро спортсменів. Їх та їхніх тренерів вітали сьогодні, 13 серпня, на Майдані Незалежності.

Вінницьких спортсменів, які стали призерами та переможцями ІХ Всесвітніх ігор та ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор, та їхніх тренерів вітали сьогодні, 13 серпня, у Вінниці. Урочиста церемонія відбулася на Майдані Незалежності.

Всесвітні ігри – це найвища спортивна подія у світі не олімпійських видів спорту. На Іграх, які у липні-серпні відбулися у Колумбії, українська збірна завоювала 30 медалей: 9 золотих, 11 срібних та 10 бронзових і посіла сьоме загальнокомандне місто. Серед чемпіонів Ігор – і наш земляк, Віктор Кіфоренко, який виборов «золото» у стрибках на акробатичній доріжці. А бронзову медаль подарували рідному місту четвірка спортивних акробатів: Козинко Андрій,  Нелеп Олександр,  Лесик Олексій та Яремчук Віктор. Почесне четверте місце у змаганнях з цього виду спорту посіли Андрій Кобчик та Владислав Бобришев. Ще одне четверте місце, із боротьби сумо – у Світлани Тросюк.

Практично паралельно із Всесвітніми у Болгарії проходили Дефлімпійські  Ігри (в яких беруть участь спортсмени з вадами слуху). Для України ці змагання стали найуспішнішими за всю історію участі в них нашої країни: наші спортсмени здобули 88 медалей. З них 21 золоту, 30 срібних і 31 бронзову. Серед них – «срібло» вінницького дзюдоїста Антона Слушного. А ще один вінничанин, Сергій Дащенко, посів почесне четверте місце у змаганнях з бадмінтону. У загальному командному заліку українська збірна посіла друге місце, поступившись збірній Російської Федерації.

«Стало гарною традицією зустрічати спортсменів-призерів високих змагань саме тут, на головній площі нашого міста, усією нашою громадою. Адже саме так ми висловлюємо свою повагу, свою шану та свою любов до людей, які прагнуть до перемоги і приносять медалі та призові місця нашій державі та нашому місту. Честь вам і хвала, шановні наші спортсмени, честь і хвала вашим тренерам», - сказала у вітальному слові заступник міського голови Вінниці Валентина Балицька.