• Головна
  • Поляки закрили консульство в Вінниці. Через більшовиків
11:07, 15 серпня 2013 р.

Поляки закрили консульство в Вінниці. Через більшовиків

Заспокойтеся. Консульство не працює тільки на один день. 15 серпня поляки святкують перемогу над більшовицькою армією в 1920 році. А ти в 1920 році, на чиєму боці б воював? Разом з військами Петлюри та поляками проти більшовиків чи в Червоній армії проти Петлюри і Пілсудського?

Сьогодні, 15 серпня, стяги над польським посольством у Вінниці здійматимуться особливо гордо і патріотично. Адже в цей день поляки відзначають 94-річницю перемоги над більшовицькою армією під Варшавою. Пліч-о-пліч з поляками воювали тоді проти більшовиків воїни Української Народної Республіки.

Для українців же ім’я Пілсудського перш за все пов’язано з ім’ям Симона Петлюри та УНР. Саме Петлюрі Вінниця завдячує тим, що хоч і короткий час, але була столицею УНР.  

1920 рік в історії новоствореної УНР також був вирішальним. На території колишньої царської Росії зійшлись в битві війська Української Народної Республіки та Росії. В цей час між Україною та Польщею був підписаний політичний та військовий союз. Підписували його в Бердичеві голова УНР Симон Петлюра та керівник польської держави маршал Юзеф Пілсудський.

- Я поставив на карту останню можливість зробити щось на користь майбутнього Польщі, цим послабити потужність Росії в майбутньому, - говорив Юзеф Пілсудський. -  І коли вдасться допомогти створенню незалежної України, яка буде перепоною між нами і Росією, остання на багато років не буде нам загрожувати.

Далі поляки та українці разом дійшли до Києва. Правда без боїв. Потім був контрнаступ більшовиків під командуванням Тухачевського. Під Польщею Пілсудському вдалось розгромити більшовиків.  

Разом з поляками воювали тоді воїни Петлюри. Саме українець генерал Марко Безручко очолював героїчну оборону польського міста Замостя і зупинив похід першої кінної армії Будьонного на Варшаву.

Нагадаємо також, що у Вінниці Юзефу Пілсудському, встановлено меморіальну дошку. Розташована вона на будинку Торгово-промислової палати, по вулиці Соборній, 69, де на початку минулого століття розміщалася міська дума.

Напис на дошці починається словами, що без незалежної України немає незалежної Польщі. Далі йдеться: "В залі цього будинку 17 травня 1920 року виступив з промовою голова Відродженої польської держави Юзеф Пілсудський, який прибув на запрошення уряду Української Народної Республіки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...