• Головна
  • Сезонний грип: симптоми, тестування та профілактика
Новини компаній
09:07, 6 жовтня 2023 р.

Сезонний грип: симптоми, тестування та профілактика

Новини компаній
Сезонний грип: симптоми, тестування та профілактика

Сезонний грип – це гостра респіраторна інфекція, викликана вірусами грипу, що поширені в усіх частинах світу. Існують чотири типи вірусів грипу: А, В, С і D. Віруси грипу А і В циркулюють і викликають сезонні епідемії захворювань. Віруси грипу D переважно вражають велику рогату худобу, і поки що не були зафіксовані випадки таких захворювань у людей.

Сезонний грип характеризується раптовим підвищенням температури, кашлем (зазвичай сухим), головним болем, болем у м’язах і суглобах, сильним нездужанням, болем у горлі та нежиттю. Кашель може тривати два або більше тижнів.

Більшість людей одужують від лихоманки та інших симптомів протягом тижня, не потребуючи медичної допомоги. Водночас у людей, які відносяться до груп ризику, грип може спричинити ускладнення або навіть смерть.

У всьому світі щорічні епідемії, за оцінками ВООЗ, призводять до приблизно трьох-п’яти мільйонів випадків важких захворювань і від 290 до 650 тисяч смертельних випадків. У промислово розвинених країнах більшість смертей, пов’язаних із грипом, трапляються серед людей віком 65 років і старше.

Захворіти на грип можуть усі вікові групи, але є люди, які піддаються більшому ризику ускладнень, ніж інші. Наприклад, це вагітні жінки, діти віком до 59 місяців, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями та з імуносупресивними станами (люди, хворі на ВІЛ; які пройшли хіміотерапію, мають злоякісне утворення).

Сезонний грип поширюється легко, швидко передається в людних місцях. Коли інфікована людина кашляє або чхає, інфекційні краплі розсіюються в повітрі і можуть поширюватися на відстань до метра. Вірус також може поширюватися через дотики рук. Щоб запобігти передачі, потрібно прикривати рот і ніс серветкою під час кашлю та регулярно дезінфікувати руки.

Час від зараження до захворювання, відомий як інкубаційний період, у грипу становить приблизно два дні, але може коливатися від одного до чотирьох днів.

Для точного встановлення діагнозу проводять лабораторні діагностичні тести або швидкі тести на грип. У ході лабораторного дослідження виділень хворого зазвичай виявляють антиген або специфічну для грипу РНК. Швидкі діагностичні тести на грип також використовують у клінічних умовах, але вони мають дещо нижчу чутливість порівняно з лабораторними методами.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є щеплення. Вакцини проти грипу доступні та використовуються вже понад 60 років. Імунітет від вакцинації з часом слабшає, тому для захисту від грипу ВООЗ рекомендує щорічну вакцинацію. Серед людей похилого віку вакцинація проти грипу може не запобігти захворюванню, але зменшить його тяжкість та частоту ускладнень і смертей.

Окрім вакцинації, слід вживати заходів індивідуального захисту: регулярно мити руки, дотримуватися респіраторної гігієни, самоізолюватися в разі виникнення лихоманки та інших симптомів грипу, уникати тісного контакту з хворими людьми, а також дотиків до очей, носа або рота.

https://medbioshop.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...