0432.ua

У сільських школах відкриють єврокласи

У новому навчальному році у більшості сільських шкіл Козятинського, Хмільницького та Калинівського району відкриють єврокласи. Ці райони входять до виборчого округу №13, де обирався народний депутат, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

- Проект Європейська школа здійснюватиметься за фінансової підтримки Європарламенту, - повідомивкерівник соціальної програми Європейська ініціатива Руслан Чорнолуцький. – У кожному єврокласі будуть наочні матеріали про країни Європи: прапори, фотографії, документи. Школярі зможуть краще орієнтуватись у європейській історії, знатимуть про держави, їхні традиції. Завдяки просвітницькій діяльності на прикладі трьох районів ми намагаємось сформувати дух Європи на окрузі №13.

Руслан Васильович нагадав, що у рамках проекту командою Миколи Катеринчука відремонтовано другий поверх Калинівської школи №1, перекрито дах у Гущинецькому училищі, а у Пиківській школі замінено підлогу. Але проект «Єврошкола» реалізовує не тільки практично-ремонтні питання.

– Створення єврокласів – це перший крок, - зауважив Чорнолуцький. - Далі ми пропонуватимемо школам писати міні-гранти, які ми представили своїм європейським партнерам. На основі цього отримуватимемо від них кошти для оснащення наших шкіл комп’ютерами, електронними дошками, меблями. Це будуть незначні гроші: для кожного класу 1000-1500 гривень. Але в такий спосіб протягом першого року планується оснастити сільські школи.

Проект «Європейська школа» став другим у рамках соціальної програми «Європейська ініціатива». Нагадаємо, що у рамках першого проекту «Дороги» за допомогою європейських партнерів у селах Калинівського району Кам‘яногірка та Жигалівка відремонтовано 2 км доріг. У Козятинському районі в селах Залізничне та Пузирки закінчується ремонт 4 км доріг. Вже готуються до ремонту села Сальниця і Лозна у Хмільницькому районі.

А 20 серпня програма знову повернулась у Калинівський район, де відбулися збори жителів сіл Кордилівка та Загребельня. Люди просили передати на баланс сільради місцевий Будинок культури, відремонтувати дах школи, допомогти з ігровим майданчиком у дитячому садочку, встановити автобусні зупинки. Вирішили, що спочатку відремонтують 1200 м дороги по вулиці Партизанській та Кірова.

- Радує, що є співпраця з громадами, - відзначив Руслан Чорнолуцький. - За останні три місяці ми відпрацювали по два села у трьох районах області. Приємно, що у селі Кам‘яногірка відремонтували доріг більше на 1,5 км, ніж планувалось. Підрядник зумів так технологічно закумулювати матеріали, що проклали «білий асфальт» ще на двох вулицях. Приємно працювати з порядним підрядником.

До середини жовтня планують завершити ремонтні роботи доріг у чотирьох селах Калинівського району.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Основной принцип - «посетил - отпишись». 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

 Комментарии предназначены для общения и обсуждения , а также для выяснения интересующих вопросов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать