• Головна
  • Гепатит А на Вінниччині: яка ситуація з рівнем захворюванності
17:00, 18 листопада 2023 р.

Гепатит А на Вінниччині: яка ситуація з рівнем захворюванності

Оновлену інформацію оприлюднив Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації.

Про хворих

Вінницької обласної військової адміністрації у Вінницькій області загалом для надання допомоги пацієнтам з інфекційними хворобами виділено 388 ліжок. Завантажені — 12,8%.

На території регіону організували та провели вакцинацію проти вірусного гепатиту А 761 людині. Медичних працівників — 669, контактних — 92, з них 42 дитини.

Гепатит А на Вінниччині: яка ситуація з рівнем захворюванності, фото-1

Перевірка води

Досі досліджується якість води, яка споживається. За період з 17 жовтня по 17 листопада 2023 року фахівці відібрали 376 проб води для лабораторного дослідження.

За результатами: 117 проб відповідають вимогам Державних санітарних норм, у 37-ми виявили невідповідність вимогам якості питної води:

  • 20 водопровідна мережа — по вмісту ентерокококів, загальних коліформ;
  • 16 кринична — по вмісту кишкової палачки,ентерококів, загальних коліформ, загальному мікробному числу.
  • 1 бутильована по загальних коліформах, загальному мікробному числу.

На санітарно-хімічні показники відібрали 124 проби, дослідили 124 проби. В 72-х пробах встановили невідповідність вимогам.

Проводиться подальша робота з організації та здійснення пробовідборів зразків питної води, забезпечується проведення досліджень.

Припущення про джерело спалаху

У МОЗ висунули припущення — збудник міг бути у водопровідній мережі. Про це, як ми розповідали раніше, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в онлайн-інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

«Чітко не встановлено джерело, з якого розпочався спалах. Були розглянуті різні варіанти. Найбільшу перевагу надаємо варіанту з водопровідною мережею, але імовірність харчового шляху передачі також не виключаємо, — сказав міністр. — Ми переключилися на запровадження протиепідемічних заходів, які швидко могли б дати результат. Наприклад, хоч по водоканалу й не виявили збудника, але відразу запустили гіперхлорування. Це потенційно могло знищити й інші збудники (які там ще могли бути – ред.), тому надалі ми їх і не виявили».

Нагадаємо, у Вінницькій області надзвичайна ситуація через спалах вірусного гепатиту. У зв’язку зі спалахом хвороби Боткіна у Вінниці школи перевели на дистанційку. Також у Вінниці посилили протиепідемічні заходи. Детальніше, як вберегти себе від гепатиту А, читайте в матеріалі за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...