До ювілею Вінниці Нацбанк видав дві монети – 5 та 10 гривень із фонтаном, аркою та вежею

Сьогодні, 28 серпня, Нацбанк України вводить в обіг дві монети «650 років першій писемній згадці про м. Вінницю» номіналом 5 та 10 гривень, повідомляється на сайті Нацбанку.

Як зазначено в повідомленні, «монети присвячені адміністративному та промисловому центру, одному з найчарівніших міст Поділля, розташованому на березі ріки Південний Буг, – Вінниці, яке вперше згадується під 1363 роком як фортеця.

58-538x330

5-гривнева монета – дещо кращої якості, аніж монети, що знаходяться в обігу – вони мають колекційну цінність, проте коштують недорого – всього 20 гривень. Таких монет Нацбанк випустив 30 тисяч штук.

На аверсі монети у центрі – стилізоване зображення прикраси міста – фонтану та його дзеркального відображення; унизу – номінал 5 гривень. Діаметр монети – 35 мм.

На реверсі монети – угорі герб Вінниці, під яким на тлі сувою зображено стилізовану композицію: чорнильницю з пером, архітектурні споруди міста та напис ВІННИЦЯ, унизу – ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА 650 РОКІВ.

106-538x321

10-гривнева монета виготовлена зі срібла, то ж коштує вона 575 гривень. Для нумізматів вона стане справжньою знахідкою, адже тираж її – всього три тисячі екземплярів. Зображення на аверсі та реверсі монети такі ж, як і на 5-гривневій, однак на аверсі відображення фонтану у воді – кольорове. Діаметр монети – 38,6 мм.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов