• Головна
  • Алкоголізм: як попередити рецидив
Новини компаній
15:21, 16 січня

Алкоголізм: як попередити рецидив

Новини компаній

Залежність від алкоголю може виникнути у кожної людини. Особливо, якщо вона переживає неприємні моменти в своєму житті, постійно знаходиться в напрузі та стресових ситуаціях. При таких умовах звичайно хочеться розслабитись, забути про проблеми, підняти настрій. Або ж, навпаки, людина звикла весело проводити час з компанією друзів, і на таких зустрічах вживаються спиртні напої. З часом людина звикає до цього, і без алкоголю вже не може обходитись.

На щастя, зараз є дієві та ефективні методи лікування алкоголізму Вінниця. Вони визнані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, що доводить їх надійність та безпечність. З іншого боку, деяких людей турбує таке питання – чи не станеться рецидив після проходження курсу лікування? Адже відомі випадки, коли колишні пацієнти зривались і починали знову пиячити. То що впливає на виникнення рецидиву та чи можна цього уникнути?

Алкоголізм: як попередити рецидив, фото-1

Причини рецидиву

Перш за все потрібно розібратись з причинами даного явища. Що таке рецидив? Як і при будь-якій хворобі (а алкоголізм є хворобою), під рецидивом розуміють різке погіршення стану, появу яскраво виражених симптомів. В нашому випадку – це знову надмірне вживання спиртних напоїв, причому доза суттєво зростає кожного разу. Буває й так, що людина п’є більше, ніж пила до цього, її поведінка становиться зовсім непрогнозованою, алкоголік повністю втрачає контроль над собою.

Аби не допустити погіршення ситуації, краще за все швидко пройти кодування від алкоголізму Вінниця, поки зриви періодичні, а не систематичні.

Головними причинами рецидиву є:

  • Травматична подія (психологічного плану), яка викликала сильні душевні турбування, стрес, емоційний зрив;
  • Хронічна психологічна або фізична втома, що викликає бажання розслабитись;
  • Відсутність хобі, мети в житті, інтересів, людина просто не знає, чим їй зайнятись;
  • Специфічне коло спілкування, в якому прийнято вживати спиртне;
  • Неякісне лікування, сильний спротив з боку пацієнта під час проходження курсу;
  • Відсутність мотивації, низький рівень самооцінки, відсутність підтримки з боку близьких.

Ще одна доволі популярна причина – курс лікування не був повністю завершений. Тобто людина почала лікуватись, відчула себе краще на якомусь етапі, а потім припинила подальші кроки. Це поширена проблема, і вона призводить до рецидиву у більшості випадків. Тому лікарі й попереджають про те, що курс лікування потрібно проходити до самого кінця, навіть коли здається, що хвороба відступила назавжди.

Як уникнути цього

Враховуючи вищеописані причини, вже можна зрозуміти, що варто робити, а чого ні. Наприклад, якщо родина алкоголіка хоче, щоб той вилікувався повністю, і зривів не було в подальшому, то на всіх етапах лікування (а також значний час після нього), потрібно надавати підтримку. Не засуджувати людину, не лаяти, не дорікати (наприклад, грошима, витраченими на нарколога), а поставитись з розумінням. Алкогольна залежність є точно такою хворобою, як і інші, і не завжди хворий може впоратись із нею самотужки.

Якщо так сталось, що людина знову випила, то потрібно якомога швидше провести виведення з запою Вінниця. Це дозволить уникнути зриву, перервати затяжні загули.

Також варто бути уважним, вчасно помітити зміну поведінки колишнього алкоголіка. Рецидив не стається раптово, йому передує кілька факторів. Серед основних – стреси, втома, конфлікти з близькими, труднощі в житті або на роботі. До речі, щоб уникнути подібного, варто проходити етап реабілітації.

Дізнатись про повний курс лікування, щоб назавжди забути про алкоголізм, можна за телефонами +38 (068) 461 56 65 та +38 (050) 766 07 85.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікування алкоголізму Вінниця #Medicon
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...