Новини компаній
09:19, 1 березня

Що таке прихований алкоголізм

Новини компаній

Під час лікування алкоголізму Вінниця наркологам іноді доводиться стикатись з прихованою залежністю. Це не означає, що хворий не знає про свою проблему, прихованість полягає не в цьому, а якраз навпаки. По суті, під прихованим алкоголізмом розуміють ситуацію, коли люди приховує свою звичку від оточуючих. І таке дійсно спостерігається. Колеги або друзі, та часто й родичі можуть навіть не здогадуватись, що у людини є залежність від спиртного, а коли дізнаються – дуже дивуються.

Що таке прихований алкоголізм, фото-1

Прихований алкоголізм може мати різні форми прояву. Зокрема:

  • Спиртне п’ється малими дозами протягом дня;
  • Людина постійно шукає привід, щоб випити «легально», тобто частота святкувань збільшується;
  • Вживання спиртного з іншими напоями – як правило, з кавою (коньяк), начебто для того, щоб бути в тонусі;
  • Вживання алкоголю в «медичних цілях», наприклад, від підвищеного тиску.

Таким чином, не можна сказати, що людина повністю п’є таємно, бо стан сп’яніння важко приховати. Але всі випадки виправдовуються тим, що деяка доза спиртного просто необхідна.

Втім, це працює лише певний час, потім настає така стадія алкоголізму, коли контролювати себе все важче, а на будь-які зауваження хворий реагує вкрай агресивно, роздратований тим, що його «викрили».

Як розпізнати алкоголіка

Взагалі на перших стадіях залежності розпізнати в людині залежність досить складно. Це може зробити фахівець або дуже спостережлива людина. Однак є деякі критерії, які, якщо й не вказують точно на діагноз, проте слугують сигналами, що потрібно звернутись до спеціаліста та записатись на кодування від алкоголізму Вінниця.

Насторожити можуть наступні фактори:

  • У людини вдома обов’язково є алкоголь, це може бути одна пляшка або багато;
  • Алкоголік робить «заначки» спиртного, які можна виявити у несподіваних місцях. При цьому завжди є відмовка – «загубив», «забувся», «то залишки від святкування» тощо;
  • Поява роздратування, навіть відсутності стресу або інших чинників, якими можна було б пояснити подібну реакцію;
  • Намагання вийти з дому або усамітнитись під будь-яким приводом – щоб приховано випити;
  • Наявність характерного запаху з рота, хоча алкоголік запевняє, що він не пив;
  • Часті затримки після роботи без суттєвих причин.

Також, можна виявити постійні зникнення невеликих сум грошей у спільному бюджеті. Питущий витрачає кошти на спиртне, але боїться зізнатись в цьому, тому зникають саме невеличкі суми, які не повинні викликати підозру. Звісно, на це можуть бути й інші причини, але якщо декілька факторів співпадають, значить, справа у залежності.

Як допомогти людині кинути пити

Передусім, не варто відразу конфліктувати. Якщо вдалось застати хворого за випивкою, то краще за все спокійно поговорити з ним, дати зрозуміти, що немає осуду, а є лише бажання розібратись у ситуації. Такий підхід викличе довіру, і скоріш за все, людина зізнається.

Далі потрібно дивитись по ситуації. Можна при необхідності замовити виведення з запою Вінниця, це стане початковим кроком, а головне – хворий познайомиться з лікарями, вже не буде їх боятись.

Або ж можна відразу звернутись до нарколога, який дасть пораду, як правильно підготувати алкоголіка до візиту в клініку. Потрібно розуміти, що це досить важкий крок, тим більше для того, хто намагався приховати свою проблему. Рівень спротиву тут буде високий, і людина може довгий час відмовлятись. Саме нарколог підкаже, як подолати цей спротив. Головне – діяти обережно, довести людині, що близькі на її боці і просто хочуть допомогти.

Дізнатись про лікування алкоголізму детальніше можна за телефонами: + 38 (096) 765 35 77 та + 38 (099) 527 59 60.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікування алкоголізму Вінниця #центр Сім Доріг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...