17:25, 14 березня

Картина «Рептилоїд 006»

Картина «Рептилоїд 006»

Професор Вінницького національного медичного університету, доктор медичних наук, медичний директор, анестезіолог, Дмитро Дмитрієв вирішив подарувати картину "Рептилоїд 006" художника Алекса Крамера (Євгеній Литвак) вартістю 100.245 грн до Національного музею-садиби М. І. Пирогова (м. Вінниця), зазначивши:

- Ця картина не лише вражає своєю оригінальністю та мистецтвом, але і має глибокий символічний зміст, який, сподіваюся, зможе надихнути та підтримати всіх в пошуках краси та гармонії у житті. У цьому творі я бачу відображення боротьби людини зі своїми внутрішніми демонами та виявленням сили волі, необхідної для подолання будь-яких труднощів. Також, вважаю, що відвідувачі музею зможуть знайти у цій картині нові змісти значень, які допоможуть їм розширити своє сприйняття мистецтва та світу навколо. Із задоволенням вношу свій вклад у розвиток культури та мистецтва в Україні, надіюся, що цей жест стане приводом для подальших спільних проєктів. Мені особливо приємно, що ця картина стане частиною колекції такого видатного музею, як Національний музей-садиба М. І. Пирогова, який зберігає та презентує найцінніші твори національної культури та історії. Вірю, що "Рептилоїд 006" знайде своє почесне місце серед цих шедеврів. Ще раз висловлюю вдячність всім, хто віддав свій час та увагу цій події, і сподіваюся на подальшу співпрацю у збереженні та розвитку культурної спадщини нашої країни. Бажаю усім глядачам приємних емоцій та нових відкриттів у музеї!

Картина «Рептилоїд 006», фото-1

Картина «Рептилоїд 006». Художник Алекс Крамер. Олія полотно 600:800 2019 рік.

Картину "Рептилоїд 006" створено в 2019 році й вона виділяється серед інших творів художника яскравістю. Вона стала особливою, оскільки була створена у важкий період, коли зник його друг, Василь Грабовенко. Назва картини - це номер будинку, де він мешкав до зникнення. 

Це одна з 13 ексклюзивних картин, створених олією, для ілюстрацій до книги "Епоха слави та надії" Євгенія Литвака. На перший погляд, рептилоїд схожий на людину, але його зовнішність містить багато деталей, які відрізняють його від людей. Наприклад, обличчя рептилоїда перетворене, а його очі і губи відрізняються, створюючи відчуття віддаленості від людського світу..

Автор майстерно відтворив складну емоційну та психологічну структуру образу рептилоїда. З одного боку, його вирази вражають інтелектуальною концентрацією та енергією, що надає йому особливого шарму. З іншого боку, його зовнішність наділяється магічним та недосяжним характером.

На полотні зображено рептилоїда жіночої статі, в сучасному одязі, який сидить на лавці перед невідомою будівлею у колоніальному стилі.

Рептилоїд виглядає як турист, який натякає на позування перед художником. Його присутність привертає увагу глядача і відволікає від будівлі, виражаючи основну ідею твору, що вписана в сюжет роману "Незвичайне серед нас".

Картина має просту і сувору композицію, з усіма дрібницями та деталями, які були тщо-то продумані її творцем. Глядач майже відчуває, що бере участь у створенні цього портрету, якій зображений на цій площі.

Художник, щоб урівноважити цей рух, зобразив глибокі кущі бузку, які направляють "туриста" до самої будівлі. Рептилоїд, що позує для художника, виглядає природно, майже як замерз у часі, можливо, відволікшись на відпочинок. Портрет виконаний бездоганно, створюючи враження присутності.

Після "006", художник починає працювати над серією реалістичних картин. Картина "Рептилоїд 006" вважається однією з найвідоміших робіт Алекса Крамера, цікавим доповненням до книги "Епоха слави надії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...