• Главная
  • Вінницький ляльковий театр переїде в шестиповерхове приміщення з зимовим садом та готелем
11:51, 11 сентября 2013 г.

Вінницький ляльковий театр переїде в шестиповерхове приміщення з зимовим садом та готелем

За півтора роки у Вінниці нарешті мають побудувати приміщення для Вінницького академічного обласного театру ляльок «Золотий ключик», до цього часу він залишався єдиним в Україні, який не мав власного приміщення. Нове приміщення буде скляним, з зимовим садом, студією звукозапису та готелем.

Останні 50 років театр «ютиться» в житловому будинку на Льва Толстого, в приміщенні загальною площею 280 квадратних метрів. Театрали скаржаться, що цього вкрай мало, і така площа не дозволяє розвиватися, ставити одночасно кілька вистав, а, іноді, навіть, вмістити, всіх охочих глядачів: єдина зала розрахована на 100 місць.  Тепер, же якщо справа зрушить з місця, тільки одне фойє в новому приміщенні буде більшим за усе приміщення, яке займає театр сьогодні.

- Нове приміщення буде шестиповерхове, з них п’ять поверхів, займе безпосередньо сам театр, а на другому поверсі розміститься дитячий реабілітаційний центр, - повідомив "20 хвилин" директор театру Михайло Байдюк. – На першому поверсі розташується театральний музей та гардеробна, на третьому поверсі буде глядацька зала на 300 місць, фойє, площею 300 метрів квадратних, та зимовий сад. На четвертому поверсі розміститься ще одна зала на 100 місць, тут також буде продовження зимового саду, сучасні акторські з душовими та студія звукозапису. П’ятий поверх займе адміністрація, а на шостому – розташується театральний готель, де зможуть розміститися театральні колективи, з інших міст.

За словами Михайла Байдюка, нове приміщення зведуть на місці колишнього центру гідрометеорології, що на розі вулиць 40-річчя Перемоги та Константиновича. Він каже, що приміщення матиме сучасний вигляд, будівля буде з скляними стінами, на кшталт тієї, що розташувалася біля ринку Урожай.

- Але усе остаточно має вирішитися в жовтні цього року на сесії обласної ради, яка має погодити додаткове виділення земельної ділянки, - каже Михайло Байдюк. – Саме будівництво займе приблизно півтора роки.

Основні витрати пов’язані з будівництвом приміщення візьме приватний інвестор.

Довідка.

Вінницький академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик» запрацював у місті в 38-му році. Згодом чоловіки-актори пішли на фронт, а декорації та ляльки закопали в лісі на П’ятничанах. Після Великої Вітчизняної театр відродився. Але власного приміщення так і не отримав.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...