У Вінниці сперечаються городяни та влада за 200 метрів дороги без асфальту (ФОТО)

Скиньтесь грошима на комфорт для гостей 

До корпункту газети «Урядовий кур’єр» у Вінниці зателефонував пенсіонер Олександр Глінчевський із питанням, яке мені спочатку видалося дрібним: поскаржився, що в них не заасфальтовано вулицю. Чимало вінницьких вулиць не мають асфальту, а він вбачає проблему в якихось двохстах метрах бездоріжжя. Утім, голос у слухавці зауважив, що йдеться про імідж міста, бо ними туристи прямують до відомого на всю країну світломузичного фонтана.

Не поламайте ноги

Вулиця Кармелюка від площі Жовтневої йде вздовж набережної, де в руслі річки Південний Буг розміщений фонтан, а потім завертає круто ліворуч на косогір. Більшою частиною її біжить гладенька асфальтівка, проте там, де вона долає косогір, хоч знак став «Обережно, не поламайте ноги!» Машинам тут теж непереливки: колеса по черзі потрапляють то в ямки, то на горбки, а днище іноді «черпає» камені.

Різкого контрасту вулиця набула після реконструкції набережної. Тоді приблизно три четвертих її асфальтували, а решті двомстам метрам, які ніби сховалися від очей, не надали значення. «Уже три роки вона така. Авто на фонтан нею їдуть. А лагодити її ніхто не хоче. Нещодавно я відремонтував ходову в машині, але не знаю, чи надовго вистачить», — бідкається місцевий житель Ігор Качан. Коли він сів за кермо, я наочно побачив, що вулиця завузька і двом легковикам на ній не розминутися. А якщо вони здибаються — то у кого міцніші нерви? А такі ситуації, зі слів мешканців, трапляються.

Зауважимо, що основний пішохідний маршрут на набережну — з боку площі Жовтневої. Хоча, кажуть жителі, бездоріжжям туристи теж добираються. Зокрема ті, що припарковують автомобілі на вулиці Богдана Хмельницького, в яку впирається Кармелюка. Або й їдуть, коли на перехресті немає працівників ДАІ, бо в’їзд у паркову зону від площі Жовтневої заборонено. «З дітьми, візками йдуть. Це ж такою дорогою. Страшно дивитися. До нас звернулася міська рада, щоб ми брали участь у співфінансуванні будівництва дороги. Ми нічого не мали б проти, якби вулиця була суто наша. За день 10–15 машин проїде за потребами жителів. Але ввечері за 2 години проїжджає до 40 авто, коли відкривається фонтан. То це наша вулиця чи міста?» — запитує пенсіонерка Таїсія Лапінська.

Зі слів Олександра Глінчевського, протягом трьох останніх років жителі звертаються до міської влади із проханням заасфальтувати ділянку. На свої листи вони отримують відповідь, що міський бюджет не має можливостей, а тому оптимальний варіант — вирішити питання співфінансуванням.

З 2007 року в місті щодо вулиць приватної забудови діє програма 50 на 50 або 70 на 30, за якої щонайменше половину необхідних коштів виділяють із бюджету, а решту дають мешканці. Так проводиться каналізування, підключення до мережі водопостачання, асфальтування тощо. У своєму листі-відповіді від 18.06.2013 року міська влада зазначає: «Щоб ви розуміли — у місті налічується 611 вулиць та провулків приватної забудови. Лише 179 з них заасфальтовані». Отож проблема не лише на вулиці Кармелюка.

Та люди теж мають що сказати. У зверненні до міського голови від 24.07.2012 року жителі «бездоріжньої» ділянки вулиці зауважили: «Ви багато зробили і робите для поліпшення життя вінничан, і ми це цінуємо, але про маленьку кількість людей і частину вулиці, яка розташована в центрі міста, ви забули на довгі 4 роки. Ми своїми силами провели воду, газ, каналізацію. Так, це для покращення нашого життя, але й для іміджу міста і його голови. Тому дуже просимо заасфальтувати приблизно 200 метрів нашої вулиці. Подумайте, як часто згадують вас люди, що ідуть на фонтан і повертаються. Левицька, Ящук та ін. Усього 32 підписи».

Отже, жителі проблемної частини вулиці стверджують, що без допомоги бюджету, лише власними силами облаштували побутовий комфорт. Вони запевняють, що 4 роки тому стан покриття вулиці був трохи кращий, але під час реконструкції набережної й фабрики, розташованої поряд, нею йшла важка техніка, вивозили сміття, що позначилося на стані покриття. Як показують свіжі відбитки протекторів біля воріт дорожнього управління, запасний виїзд якого виходить на Кармелюка, і переконують, що його техніка їздить їхньою вулицею, але у співфінансуванні про частку управління не йдеться. Вони не можуть зрозуміти, чому жителі більшої частини вулиці за асфальтування не платили, а жителям меншої пропонують у складчину. І насамкінець зауважують, що переважно тут мешкають пенсіонери.

У протоколі № 1 зборів жителів вулиці Кармелюка, які в присутності працівників міської асоціації органів самоуправління населення в липні цього року розглянули питання щодо капремонту проїжджої частини, немає жодного голосу «за» на умовах співфінансування. Та діалог влади й жителів триває. Він уже вийшов за межі міста: влітку цього року відео з бездоріжньої ділянки — від вулиці до фонтана — мешканці розмістили в Інтернеті на YouTube.

Можна із ситуації іронізувати: поки на набережній паслися кози, проблеми ніби й не було…

ПРЯМА МОВА

Ігор КОРОЛЬЧУК,  
директор департаменту комунального  
господарства та благоустрою Вінницької міської ради:

— У місті щодо вулиць приватного сектору діє програма співфінансування. Можливості міського бюджету обмежені, а багато наших вулиць приватної забудови зовсім не мають твердого покриття. Тому передусім роблять ті, де мешканці беруть участь у співфінансуванні. Наприклад, цього року так планується зробити 14 вулиць.

Фонтан і набережну робив благодійний фонд одного з інвесторів. Асфальтування вулиці Кармелюка від площі Жовтневої до фабрики фінансувало інше підприємство. Вона не була кращою, і важка техніка нею не пройде, бо місцями її ширина, мабуть, менш як 5 метрів. Ми неодноразово повідомляли, що готові працювати на умовах співфінансування, тому що коштів, які виділяються, недостатньо. Якщо мешканці погоджуються, то асфальтування вулиці можна включати в план наступного року. Теоретично, можливо і цього року.

Політика міської влади така: якщо є співфінансування, ми підтримуємо, плюс до того, що кошти з іншого об’єкта перерозподіляються. А все відразу зробити не вийде, бо можливості бюджету обмежені. 

дорога у вінниці
Урядовий кур’єр
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
1 просмотр в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
На ближайшей сессии Винницкого горсовета на утверждение вынесут Программу экономического и социального развития Винницкой ОТГ на 2019 год. Этот документ призван стать основой для финансирования объектов строительства и проведения мероприятий в городе в течение следующего года. Итак, если вкратце, то в 2019-м в Виннице планируют провести реконструкцию трамвайных путей на ул. Соборной, начать строить путепровод, который соединит Замостье и Тяжилов, провести...
Общество
Открытки с предложением популярных среди молодежи видов наркотиков в винницком трамвае увидел заведующий кафедрой журналистики, рекламы и связей с общественностью ВГПУ им. Коцюбинского Виталий Гандзюк. Фото из общественного транспорта Винницы опубликовал в Facebook.Чтобы подтвердить, что некоторые пассажиры, пользуясь возможностью, рекламируют определенные средства в салонах трамвая, он даже «дал наводку» и указал, в каком именно вагоне увидел открытку.Кон...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Криминал
Спустя более чем год сотрудникам Калиновского отдела полиции удалось «взять» винничанина, который подозревается в том, что с подельниками совершил разбойное нападение 12 сентября 2017 года на пенсионерку. Его сообщников арестовали ранее по подозрению в совершении других преступлений. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в местной полиции о происшествии узнали от 37-летней женщины. Она рассказала, что около 1.00 в дом ее 76-летней ба...
Общество
За вечер не стоит пить более 150 граммов абсента. В рамках «алколикбезу» винницкий певец Виктор Бронюк узнавал, сколько стоит пить настоящего абсента и каким он должен быть. Собственно изучение алкогольных традиций лидер группы «ТИК» демонстрирует на YouTube-канале «Вибро». Среди винничан достаточно любителей крепких напитков.Напомним, в 2018 году шоумен и музыкант В. Бронюк начал свой канал «Вибро», где решил проводить «алколикбез».Он посетил специалиста...
Общество
На заседании Нацкомиссии, совершающей регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг, которое состоялось 11 декабря, были утверждены тарифы КП «Винницагортеплоэнерго». Они вступят в силу с 1 января 2019 года. Новые расценки будут на 20% выше, утвержденных до начала отопительного сезона.  На самом заседании заммэра Николай Форманюк от имени городских властей отметил, что тарифы прошли обсуждения и никаких замечаний не возникло, а потребители «соглаш...
Общество
16 декабря - день преподобного Ивана Молчальника, еще называют этот день днем мировой немоты и тишины. По старинным обычаям, в этот день нужно постараться как можно меньше говорить. А молчание нужно воспринимать как возможность побыть наедине с самим собой, со своими мыслями, с Богом и всем миром. В народе вверять: кто на Иоанна Молчальника будет молчалив, тот будет красноречив весь год. Приметы на 16 декабря: Если кошка на печи сидит - быть стуже. Если кл...
Общество
В Министерстве внутренних дел опровергли слухи о захвате Винницкой епархии Украинской православной церкви Московского патриархата. Первый заместитель министра Сергей Яровой призвал СМИ не распространять фейковую новость о захвате Спасо-Преображенского кафедрального собора в Виннице. "Все попытки спекулировать на теме Объединительного Собора в такое важное для государства время недопустимы. Поэтому призываем представителей СМИ публиковать только проверенную...
Общество
Сегодня в Виннице на Европейской площади начала свою работу новогодняя ярмарка. На ней представлена традиционная украинская еда, вязаные изделия, новогодние сувениры и керамика. Для детей здесь была открыта площадка развлечений.