У Вінниці сперечаються городяни та влада за 200 метрів дороги без асфальту (ФОТО)

Скиньтесь грошима на комфорт для гостей 

До корпункту газети «Урядовий кур’єр» у Вінниці зателефонував пенсіонер Олександр Глінчевський із питанням, яке мені спочатку видалося дрібним: поскаржився, що в них не заасфальтовано вулицю. Чимало вінницьких вулиць не мають асфальту, а він вбачає проблему в якихось двохстах метрах бездоріжжя. Утім, голос у слухавці зауважив, що йдеться про імідж міста, бо ними туристи прямують до відомого на всю країну світломузичного фонтана.

Не поламайте ноги

Вулиця Кармелюка від площі Жовтневої йде вздовж набережної, де в руслі річки Південний Буг розміщений фонтан, а потім завертає круто ліворуч на косогір. Більшою частиною її біжить гладенька асфальтівка, проте там, де вона долає косогір, хоч знак став «Обережно, не поламайте ноги!» Машинам тут теж непереливки: колеса по черзі потрапляють то в ямки, то на горбки, а днище іноді «черпає» камені.

Різкого контрасту вулиця набула після реконструкції набережної. Тоді приблизно три четвертих її асфальтували, а решті двомстам метрам, які ніби сховалися від очей, не надали значення. «Уже три роки вона така. Авто на фонтан нею їдуть. А лагодити її ніхто не хоче. Нещодавно я відремонтував ходову в машині, але не знаю, чи надовго вистачить», — бідкається місцевий житель Ігор Качан. Коли він сів за кермо, я наочно побачив, що вулиця завузька і двом легковикам на ній не розминутися. А якщо вони здибаються — то у кого міцніші нерви? А такі ситуації, зі слів мешканців, трапляються.

Зауважимо, що основний пішохідний маршрут на набережну — з боку площі Жовтневої. Хоча, кажуть жителі, бездоріжжям туристи теж добираються. Зокрема ті, що припарковують автомобілі на вулиці Богдана Хмельницького, в яку впирається Кармелюка. Або й їдуть, коли на перехресті немає працівників ДАІ, бо в’їзд у паркову зону від площі Жовтневої заборонено. «З дітьми, візками йдуть. Це ж такою дорогою. Страшно дивитися. До нас звернулася міська рада, щоб ми брали участь у співфінансуванні будівництва дороги. Ми нічого не мали б проти, якби вулиця була суто наша. За день 10–15 машин проїде за потребами жителів. Але ввечері за 2 години проїжджає до 40 авто, коли відкривається фонтан. То це наша вулиця чи міста?» — запитує пенсіонерка Таїсія Лапінська.

Зі слів Олександра Глінчевського, протягом трьох останніх років жителі звертаються до міської влади із проханням заасфальтувати ділянку. На свої листи вони отримують відповідь, що міський бюджет не має можливостей, а тому оптимальний варіант — вирішити питання співфінансуванням.

З 2007 року в місті щодо вулиць приватної забудови діє програма 50 на 50 або 70 на 30, за якої щонайменше половину необхідних коштів виділяють із бюджету, а решту дають мешканці. Так проводиться каналізування, підключення до мережі водопостачання, асфальтування тощо. У своєму листі-відповіді від 18.06.2013 року міська влада зазначає: «Щоб ви розуміли — у місті налічується 611 вулиць та провулків приватної забудови. Лише 179 з них заасфальтовані». Отож проблема не лише на вулиці Кармелюка.

Та люди теж мають що сказати. У зверненні до міського голови від 24.07.2012 року жителі «бездоріжньої» ділянки вулиці зауважили: «Ви багато зробили і робите для поліпшення життя вінничан, і ми це цінуємо, але про маленьку кількість людей і частину вулиці, яка розташована в центрі міста, ви забули на довгі 4 роки. Ми своїми силами провели воду, газ, каналізацію. Так, це для покращення нашого життя, але й для іміджу міста і його голови. Тому дуже просимо заасфальтувати приблизно 200 метрів нашої вулиці. Подумайте, як часто згадують вас люди, що ідуть на фонтан і повертаються. Левицька, Ящук та ін. Усього 32 підписи».

Отже, жителі проблемної частини вулиці стверджують, що без допомоги бюджету, лише власними силами облаштували побутовий комфорт. Вони запевняють, що 4 роки тому стан покриття вулиці був трохи кращий, але під час реконструкції набережної й фабрики, розташованої поряд, нею йшла важка техніка, вивозили сміття, що позначилося на стані покриття. Як показують свіжі відбитки протекторів біля воріт дорожнього управління, запасний виїзд якого виходить на Кармелюка, і переконують, що його техніка їздить їхньою вулицею, але у співфінансуванні про частку управління не йдеться. Вони не можуть зрозуміти, чому жителі більшої частини вулиці за асфальтування не платили, а жителям меншої пропонують у складчину. І насамкінець зауважують, що переважно тут мешкають пенсіонери.

У протоколі № 1 зборів жителів вулиці Кармелюка, які в присутності працівників міської асоціації органів самоуправління населення в липні цього року розглянули питання щодо капремонту проїжджої частини, немає жодного голосу «за» на умовах співфінансування. Та діалог влади й жителів триває. Він уже вийшов за межі міста: влітку цього року відео з бездоріжньої ділянки — від вулиці до фонтана — мешканці розмістили в Інтернеті на YouTube.

Можна із ситуації іронізувати: поки на набережній паслися кози, проблеми ніби й не було…

ПРЯМА МОВА

Ігор КОРОЛЬЧУК,  
директор департаменту комунального  
господарства та благоустрою Вінницької міської ради:

— У місті щодо вулиць приватного сектору діє програма співфінансування. Можливості міського бюджету обмежені, а багато наших вулиць приватної забудови зовсім не мають твердого покриття. Тому передусім роблять ті, де мешканці беруть участь у співфінансуванні. Наприклад, цього року так планується зробити 14 вулиць.

Фонтан і набережну робив благодійний фонд одного з інвесторів. Асфальтування вулиці Кармелюка від площі Жовтневої до фабрики фінансувало інше підприємство. Вона не була кращою, і важка техніка нею не пройде, бо місцями її ширина, мабуть, менш як 5 метрів. Ми неодноразово повідомляли, що готові працювати на умовах співфінансування, тому що коштів, які виділяються, недостатньо. Якщо мешканці погоджуються, то асфальтування вулиці можна включати в план наступного року. Теоретично, можливо і цього року.

Політика міської влади така: якщо є співфінансування, ми підтримуємо, плюс до того, що кошти з іншого об’єкта перерозподіляються. А все відразу зробити не вийде, бо можливості бюджету обмежені. 

дорога у вінниці

 

Урядовий кур’єр
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Фотографии облака довольно странной формы увидели в Оратовском районе Винницкой области. На них якобы «гриб», который бывает после взрыва ядерной бомбы, но он белого цвета. В Винницкой области облака часто удивляют формами ... Об этом пишет издание "НаПариже".Следует отметить, что подобные облака в виде «гриба» возникают во время «торнадо». В Винницкой области такое происходит обычно летом. К тому же, автор фото не указала, что над Оратовским районом бушев...
Спорт
Несмотря на попытки и желание забить, разница в классе нынешних команд из Винницы и Ровно ощущалась 13 октября на поле в выездном поединке «Нивы». С первых минут местный «Верес» владел инициативой, мог выигрывать с разгромным счетом, но из-за самоуверенности едва не упустил победу в концовке матча. В итоге хозяева выиграли у винничан со счетом 3:2. Амбиции сегодняшний «Верес» не скрывает – это повышение в классе. Команда занимает третье место в турнирной т...
Происшествия
На расследование ДТП правоохранителям понадобилось около двух месяцев. Авария на проспекте Коцюбинского, в которой погибла женщина, которая продавала цветы в городских кафе и ресторанах, случилась 8 августа 2019. Теперь обвинительный акт в отношении водителя Volkswagen Caddy, который бежал с места ДТП, передали в суд. Об этом узнаем из постановления Винницкого городского суда от 2 октября 2019-му. Подготовительное заседание назначили на 7 ноября.Дело квали...
Общество
Винница попала в 20-ку самых дружественных к детям городов мира по версии UNISEF. Винницкий проект детского бюджета участия был отобран как один из лучших в мире примеров привлечения детей к городскому самоуправлению. С этой инициативой Винница единственной среди украинских городов попала в финал международной премии организации, которая хочет отметить инновационные и необычные решения муниципалитетов, направленные на улучшение жизни детей и молодежи в гор...
Общество
За два последних года в Виннице значительно изменилась велосипедная инфраструктура. И хотя развитие велосипедного движения в городе началось еще в 2011 году, без преувеличения можно утверждать, что именно последние два года были решающими в велосипедном развитии города. Depo.Винница поинтересовалось итогами "велосипедного" развития Винницы. Как подсчитали в горсовете, за два года в Виннице построено 360 парковок на 720 велосипедов, на территории города уст...
Общество
Винничанин зарегистрировал обращение в городской совет с просьбой расширить проезжую часть дороги на улице Келецкая - от ул. 600-летие к рынку Урожай.«Данное расширение создаст безопасные условия при опережении или автобуса или троллейбуса, не нужно будет выезжать на встречную полосу, комфортное перемещение общественного транспорта, уменьшит аварийность, а также безопасное передвижение по данному участку дороги.Увеличится пропускная способность дороги, а с...
Культура
В Виннице продолжается Всеукраинский фестиваль "Винница – столица УНР". Наиболее насыщенным фестивальными событиями был день 12 октября, а кульминационным событием фестиваля стала военно-историческая реконструкция боя Армии УНР с белогвардейцами и красноармейцами. Грандиозную реконструкцию видела корреспондент Depo.Винница. К месту реконструкции, которая происходила в центральном парке, на улице Соборной торжественным шествием шли защитники Украины, в том...
Происшествия
В Винницкой области от удара тока напряжением 27 тыс. вольт погиб молодой ультрас тернопольской "Нивы". Это случилось на железнодорожном вокзале в Казатине.В шепетовском парке 23-летний тернопольчанин Александр Пошелюжний вылез на крышу грузового вагона, где его ударило током. От полученных травм он скончался на месте.Правоохранители, которые выехали на место несчастного случая, выясняют почему парень полез на вагон. Офицер отдела коммуникации полиции Винн...
Криминал
На юге Винницкой области после получения взятки был с поличным задержан сержант-пограничник. Как предполагают в прокуратуре, участковый инспектор отдела пограничной службы «Ямполь» Могилев-Подольского пограничного отряда наладил преступную схему систематических поборов с местных жителей. Как сообщают в Военной прокуратуре Винницкого гарнизона Центрального региона, к операции по документированию получения неправомерной выгоды были привлечены коллеги. В ней...
Новости по теме
Винница попала в 20-ку самых дружественных к детям городов мира по версии UNISEF
Штрих к европейскости: Как Винница превращается в город велосипедов
Винничане просят расширить проезжую часть на Келецкой
Винничанин просит установить в маршрутках валидаторы для безналичного расчета
Алкоголь, наркотики, пистолет: вооруженный винничанин «валялся» на тротуаре
На двух улицах в Виннице снесут троллейбусные остановки с киосками
Стало известно, когда в Виннице начнется отопительный сезон
В Виннице за незаконный рекламный щит на улице Соборной Муниципальная стража выписала штраф (фото)
Как в Виннице будут работать больницы в ближайшие три дня
В Виннице состоялось возложение цветов по случаю Дня Защитника Украины (фото)