
12:00, 4 жовтня 2024 р.
Україна та Чехія домовилися про спільне виробництво 155-міліметрових снарядів

«Українська Бронетехніка» і чеський виробник зброї Czechoslovak Group (CSG) підписали угоду про співпрацю у виробництві 155-мм та інших боєприпасів великого калібру в Україні з наступного року. Про це повідомляє сайт babel.ua.
Очікується, що виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів у межах цієї співпраці розпочнеться наступного року.
Відповідно до угоди CSG надасть українському виробнику необхідні ноу-хау і допоможе розпочати виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів безпосередньо в Україні.
За планом у 2025 році буде виготовлено 100 тисяч боєприпасів, а у 2026-му річне виробництво перевищить 300 тисяч штук. Вироблятимуть у Чехії та Україні кілька типів боєприпасів великого калібру.
Як Чехія допомагає Україні з артилерійськими снарядами
У лютому 2024 року Чехія оголосила, що знайшла спосіб дістати 800 тисяч снарядів для України, але їх треба викупити. Країна закликала союзників вкластися грошима в цю ініціативу — її підтримали Канада, Фінляндія, Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Португалія, Франція, Британія, Данія, Швеція, Норвегія, Литва й інші країни.
Уже в березні МЗС Чехії повідомило, що снарядів у межах ініціативи може бути більше — від 1,5 мільйона. Перші 180 тисяч боєприпасів Чехія законтрактувала в середині квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
6 грудня
Що очікує Україну до вступу в ЄС і як набуття членства вплине на кожного українця
Партнерський матеріал
11:00
5 грудня
17:24
4 грудня
Тепло починається з тих, хто не проходить повз – допоможіть тисячам хвостиків пережити зиму
Новини компаній
15:00
4 грудня
14:00
4 грудня
17:00
3 грудня
ТОП новини
Оголошення
16:33, 27 листопада
125
22:09, 26 листопада
11:13, 27 листопада
16:52, 5 грудня
12