Вінницька телевежа – найвища в світі вантова вежа з трубчастої сталі – святкує 50-річчя

Вінницькою телевежею можна пишатися – досі це найвища вантова вежа з трубчастої сталі в світі. 1 жовтня цьогоріч минає 50 років з моменту її встановлення.

Вежа висотою 350 метрів – обласний радіотелевізійний передавальний центр, входить до складу Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ). Збудована в 1963 році телевежа була другою спорудою за висотою у світі після Емпайр-Стейт-білдінг у Нью-Йорку. Також вона на 26 метрів вище Ейфелевої вежі у Парижі

До 1967 року вінницька вежа була найвищою спорудою у Радянському Союзі до побудови Останкінської телевежі. Нині це друга найвища споруда в Україні після Київської телевежі. Займає 17 місце серед телевеж світу за висотою.

Урочистості з нагоди святкування відбудуться 1 жовтня о 13:00 у готелі «Поділля» (вул. Пушкіна,4) за участю ветеранів зв`язку, представників телерадіокомпаній України, державних та громадських організацій.

ДОВІДКА:

Проект опори вежі виготовлено в 1959 році Московським проектним інститутом «Проектстальконструкція». Акт введення в експлуатацію завершеного будівництва об’єкту державна комісія підписала 1 жовтня 1963 року.

Стовбур вежі зварний і являє собою сталевий циліндр діаметром 2,5м. Товщина стінки – 10 – 16 мм в залежності від висотної позначки та несучої здатності конструктивного елемента. Загальна вага металоконструкції – 450 т.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
72 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов