• Головна
  • Що робити у випадку ДТП? Поради юриста
Новини компаній
15:00, 10 березня

Що робити у випадку ДТП? Поради юриста

Новини компаній

Потрапити в ДТП може будь-хто – як водій, пасажир, пішохід або навіть свідок події. У таких ситуаціях не завжди вдається зберігати холодний розум та діяти раціонально. Стрес, паніка та емоції можуть завадити прийняти правильні рішення, які можуть вплинути на подальший перебіг подій.

Фахівці Юридичного центру "Закон та Фінанси" із Вінниці розуміють, наскільки важливо діяти виважено та юридично грамотно в перші хвилини після ДТП. Саме тому ми підготували детальну інструкцію, яка допоможе вам зорієнтуватися у стресовій ситуації та максимально захистити свої права.

Як діяти у разі ДТП? Поради від професійного адвоката:

По-перше, потрібно викликати поліцію і ні в якому разі не можна з’їжджати з місця ДТП, навіть якщо пошкодження транспортних засобів незначні, навіть якщо через вашу аварію утворився затор і ви перекрили дорогу. З’їжджати з місця ДТП заборонено законом, і за це передбачено штраф, який на сьогодні складає 3400 гривень. І ТАК, накласти його можуть не тільки на винуватця ДТП, а й на потерпілого.

Ще бувають ситуації, коли поліцейські, які прибули на місце вашого ДТП, просять вас прибрати транспортні засоби до оформлення протоколу, оскільки утворився затор або вони заважають громадському транспорту. У такому випадку ні в якому разі не можна цього робити без відеофіксації того, що саме поліція вимагала від вас це зробити. Просто попросіть поліцейського на відео назвати його посаду, прізвище, ім’я, по батькові та озвучити вголос його вимогу до вас прибрати транспортні засоби. Якщо поліцейський відмовляється це робити, то переміщати транспортні засоби ні в якому разі не можна до оформлення протоколу і схеми ДТП поліцейськими або Європротоколу між учасниками ДТП.

Але в цій ситуації потрібно запам’ятати один важливий момент: якщо ви перекрили смугу громадського транспорту, то чим довше ви зволікаєте з оформленням документів, тим більше потім винуватцю ДТП надійде рахунок від комунальних служб за простій громадського транспорту.

По-друге, зробіть детальні фото і відео місця ДТП – вони вам можуть знадобитися в майбутньому.

По-третє, якщо пошкодження незначні і винуватець ДТП визнає свою вину, ви можете оформити Європротокол між учасниками ДТП. Європротокол має низку плюсів у такій ситуації: він значно зекономить вам час та гроші при отриманні відшкодування, а винуватцю ДТП ще й не потрібно буде ходити до суду.

Однак Європротокол можливо оформити тільки за умови, що у винуватця ДТП є діючий поліс обов’язкового страхування і він визнає свою вину. У разі відсутності хоча б однієї умови вам потрібно оформляти ДТП виключно за допомогою поліції. Якщо в процесі заповнення Європротоколу з’ясується, що винуватець передумав визнавати вину або його поліс недійсний, то в такому випадку ні в якому разі не з’їжджайте з місця ДТП, навіть якщо це вже зробив інший учасник ДТП, і викликайте поліцію.

При оформленні протоколу працівниками поліції прослідкуйте, як поліцейські склали схему ДТП, чи відповідає вона обстановці, що склалася, чи зазначені там всі відомості: місце зіткнення, дорожнє покриття (сухе, мокре), пора доби, розмітка, гальмівний шлях, осип ґрунту, фарби, скло, положення автомобілів, речей і так далі. І цей список не є вичерпним – обстановка при ДТП буває різною, і чим краще у схемі буде все зазначено, тим більше шансів, що суд визнає винуватця винним, а потерпілий отримає свою компенсацію.

Не забувайте вимагати фото готового протоколу і схеми ДТП. Навіть якщо поліцейські проти, ви на схемі будете ставити свій підпис, а отже, маєте повне право на отримання її фотокопії. Якщо були свідки події, які можуть підтвердити ваші пояснення, то обов’язково проконтролюйте, щоб поліція зазначила їх у протоколі. Поліцейські зазвичай цього не роблять, і в майбутньому, якщо під час судового розгляду виникне необхідність допитати цього свідка, суд може відхилити його пояснення з причини того, що він (свідок) не зазначений у протоколі.

Після ДТП раджу обов’язково звернутися до адвоката, тому що навіть якщо у вас ДТП буде оформлено по Європротоколу, у вас настане другий етап цієї історії – отримати (або навіть "вибити") страхове відшкодування. Так, саме вибити, оскільки страхові компанії існують не для вашого страхування, а в першу чергу для отримання прибутку і будуть усіма можливими способами зменшувати суму або взагалі не виплачувати страхове відшкодування.

Досвід, що працює на вас 

Адвокати Юридичного центру "Закон та Фінанси" – це команда кваліфікованих фахівців із багаторічним досвідом у вирішенні спірних питань. Завдяки глибоким знанням законодавства та численним позитивним результатам у судових справах, ми допомагаємо нашим клієнтам отримати належну компенсацію та захистити свої права.

Не залишайтеся сам на сам зі складною ситуацією – довірте юридичний супровід професіоналам.

Зв'яжіться з нами для консультації, і ми знайдемо найкраще рішення саме для вас.

Ваші права – під нашим захистом!

Консультацію з адвокатом по питаннях ДТП: 

097 284 84 22 – Артем Олексійович Покоєвич сайт https://laf.com.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поради від професійного адвоката #Як діяти у разі ДТП #Поради юриста #Юридичний центр
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...