Вінницьким випускникам пропонують навчатись у вузах Польщі

8 лютого у Вінницькому відділенні Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» відбувся круглий стіл щодо можливостей здобуття вищої та другої вищої освіти у Польщі.

Учасники засідання обговорили освітні заходи на виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 р. № 107.

Проведення чемпіонату необхідно забезпечити фаховим супроводом, у тому числі молодими волонтерами із знаннями іноземних мов. З цією метою встановлені зв’язки із Міністерством освіти та вузами Польщі. Польські вищі навчальні заклади приймають на навчання студентів з України, які хочуть здобути вищу або другу вищу освіту ступеня магістра чи бакалавра на пільгових умовах. Для вступу не потрібне попереднє знання польської мови та результати ЗНО. До того ж, ціна для студентів-учасників даної програми менша, ніж рекомендована польським міністерством освіти для решти іноземців, майже на половину. Тобто, плата за навчання за кордоном виходить нижча, ніж за освіту у багатьох українських вузах на аналогічних спеціальностях відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня.

У Вінницькій області заповнити заявку на навчання у вузах Республіки Польщі можна у Вінницькій обласній організації Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина», за адресою м. Вінниця, вул. Соборна, 85, к. 28. Разом із написанням заяви виконується тест на знання загальних відомостей про Польщу і володіння англійською мовою. Виконання тесту на результат відбору до участі у програмі не впливають.

Також подається нотаріально завірена копія атестата, копія паспорту, копія ідентифікаційного коду і копія закордонного паспорту. Якщо немає 18 років і відсутній закордонний паспорт, то подаються всі документи без нього, а закордонний паспорт виготовляється пізніше на підставі запиту із польського університету, навіть якщо людині не виповнилося 18 років.

У вузах Польщі за даною програмою вже навчаються перші групи українських студентів (у тому числі 7 студентів із Вінницької області). Вони розпочали навчання у жовтні 2010 та лютому 2011 років. З першого жовтня 2011 року розпочнуть навчання наступні групи.

vinnitsa.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии