ДНК-лабораторія у Вінниці: половина аналізів не підтверджує батьківства

Із січня у вінницькому експертно-криміналістичному центрі на вул. Василя Порика працює ДНК-лабораторія. Протягом місяця там зробили 15 аналізів зі встановлення батьківства.

— Обслуговуємо Хмельницьку, Житомирську, Кіровоградську, Тернопільську та Одеську області, — розповідає начальник сектору біологічних досліджень 38-річний Олександр Любченко. — У першу чергу встановлюємо особи злочинців. Для експертизи достатньо волосини, краплини слини чи крові.

Щоб зробити ДНК-аналіз на встановлення батьківства, потрібно записатися за тел. 0(432) 51-52-32. На територію лабораторії вільного доступу немає.

— Якщо чоловік бажає встановити батьківство, він має прийти сюди з дитиною і дружиною. На місці пише заяву, ми беремо кров на аналіз із пальця в батька і в дитини, — Олександр Любченко показує пробірки із зразками. Кожна підписана. — Якщо дитина боїться цієї процедури, можна просто послинити ватну паличку. Хоча кров дає достовірніший результат.

Коштує встановлення батьківства 5–6 тис. грн. Результати відправляють поштою на адресу замовника.

— Це робимо для того, щоб уникати на місці скандалів і розборок, — додає Любченко. — Наша експертиза має юридичну силу в суді. Далі вже люди самі вирішують — судитися чи розбігатися. Приблизно половина аналізів не підтверджує батьківства тої людини, яка зверталася. Приходять частіше з маленькими дітьми. Але був випадок, що 31-річний чоловік робив аналіз, щоб отримати спадщину.

У січні вінничани приводили на експертизу дітей від 2 до 8 років.

— Учора подзвонив чоловік. Сказав, що не впевнений, що то його справжній онук. Хлопцю 18 років, а дід не хоче давати спадок. Зазвичай ми не питаємо причини встановлення батьківства. Батьки дітей до 18 років роблять ДНК-аналіз, щоб не платити аліменти, старших 18 — щоб не давати наслідство. Буває, родина живе нормально, а потім чоловік жінку застав на гарячому. Починає сумніватися щодо дітей. Найчастіше батьківство встановлюють при розлученні.

Любченко показує апарат, на якому проводять аналіз:

— Запускаємо його двічі-тричі на тиждень, коли назбираємо певну кількість замовлень. Тому результат потрібно чекати тиждень-два.

Вінницька лабораторія стала шостою в Україні, де можна встановити батьківство.

На відкриття лабораторії витратили 1 млн 600 тис. грн. Щомісяця купують реактивів на 70–80 тис. грн.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии