У Вінниці вагітні молитимуться у розважальному центрі?

Біля пологового будинку №2 не дають побудувати церкву святого Костянтина Острожського, що захищає породіль. Хоча обіцянки від влади про це були. Тепер кажуть - біля лікарні не може будуватися заклад не оздоровчого характеру

Незабаром у Вінниці може з’явитися нова церква. Проте, аби це радісне дійством таки відбулося, потрібна милість місцевих чиновників.

Отець Віктор звернувся до міської ради з проханням дозволити будівництво храму на земельній ділянці, що знаходиться між міською санстанцією та гінекологічним відділенням пологового будинку №2. Проте йому відмовили. Це місце на мапі Вінниці легко знайти чи не кожному мешканцю – воно знаходиться біля трамвайної зупинки «Стадіон «Локомотив». І як виявилося, вже зайняте.

Земля вільна – проте ділянка зайнята

У відповіді від міського управління земельних ресурсів зазначено: «Земельна ділянка площею 0,279 га за адресою вул. 50-річчя Перемоги, 18 знаходиться у постійному користуванні міського пологового будинку №2, міської поліклініки №3, міської санітарно-епідеміологічної станції та ТОВ «Продезінфекція». Згідно вимог Державних будівельних норм «Будинки та споруди закладів охорони здоров’я» на земельних ділянках закладів охорони здоров’я не допускається розміщення функціонально не пов’язаних з ним будинків і споруд. Враховуючи викладене, у міської ради відсутні юридичні підстави надати дозвіл на будівництво (храму) біля пологового будинку №2».

- У документі сказано, що біля лікарні будувати об’єкти, які не відносяться до охорони здоров’я, не допускається, - розповідає отець Віктор. – Виходить, що чотири церкви, які знаходяться на території лікарень в місті, не мають юридичного права бути там, де вони працюють. Крім того, в мене виникло питання, що це за товариство таке? Я знову буду звертатися до міського голови і з’ясовувати ці питання.

Будуватися ніде

Священик впевнений, що церква зі справою медицини – функціонально пов’язана, віра вселяє надію і лікує духовно.

- Якщо ми не отримаємо це місце, наш прихід просто зникне, - розповідає отець Віктор, настоятель храму ікони Божої Матері «Помічниця в пологах». – Сьогодні він знаходиться в приміщенні другого пологового будинку. Але це приміщення ми орендуємо, проте воно вже затісне для нас. Просити Бога про легкі пологи та хрестити дітей з кожним роком приходять все більше людей.

Не проти такого будівництва і лікарі. Головний лікар пологового будинку №2 Анатолій Фесун розповідає, що територія, яку займає прихід, виділена тимчасово.

- Склалося так, що вони в нас вже п’ятий рік. За цей час прихід розширився, а от переїхати нікуди, - каже Анатолій Фесун. – Я не проти, щоб цей храм побудували у нас. На тій території, де вони планують розширятися, виникло ніби медмістечко – і церква підійшла б краще, ніж щось інше. Медицина і церква завжди були разом.

Дитячий центр духовності

До приходу на причастя у неділю приходять від 30 до 50 людей, переважно з дітьми. При тому, що приміщення – це колишня кімната для відвідувань пологового будинку і займає не більше десяти квадратних метрів.

- У 2005 або 2006 році, я точно не пам’ятаю, під землю біля стадіону розробили проект на будівництво торгівельно-оздоровчого розважального центру, - розповідає отець Віктор. – Я ходив на прийом до мера, він сказав, що в нас в місті торговельних центрів вистачає, а храм на тому місці був би найбільш актуальним. А після такої відповіді знову піду до Гройсмана. Він сказав одне, а його підопічні зробили інше. Будемо з’ясовувати, чому.

Чи буде ця земля вилучена і передана у власність вінницької громади, поки що невідомо. Проте надія на розбудову нового храму біля лікарні ще є - як у прихожан церкви, так і у священнослужителів.

Очевидна користь

- За той час поки працює приход у другому пологовому будинку, кількість абортів в його стінах скоротилась вдвічі, і це констатують лікарі, - розповідає отець Віктор. – Моя робота полягає не лише в тому, щоб відслужити службу, причастити або охрестити. Я розмовляю з жінками, намагаюсь їх підтримати та допомогти прийняти вірне рішення.

В Україні працює лише три храми, збудованих в ім’я Костянтина Острожського, у якого просять благополучних пологів. Центральний храм у Києві, ще один відкритий у Севастополі та вінницький прихід – у другому пологовому будинку.

- Вінниця - це лікарняно-лікувальний центр. У нас багато пологових будинків, дитячих лікарень, медичний університет, - розповідає отець Віктор. – І такий храм був би дуже доречним.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии