• Головна
  • Олександр Вілкул подякував керівництву Ради Європи за підтримку України в її європейському прагненні
09:45, 13 листопада 2013 р.

Олександр Вілкул подякував керівництву Ради Європи за підтримку України в її європейському прагненні

- Впровадження Україною положень Європейської хартії місцевого самоврядування є однією з вимог ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію. Зокрема, це стосується прийняття нової Концепції реформування місцевого самоврядування. Усі дії Уряду спрямовані, перш за все, на врахування інтересів людей. Це – реалізація на практиці принципів регіональної демократії, що є основою Європейської хартії місцевого самоврядування. Я дякую керівництву Ради Європи, представникам Європейських країн та міжнародних організацій за підтримку України в її європейському прагненні, - сказав Олександр Вілкул.

Концепція передбачає передачу повноважень органам місцевого самоврядування, які отримають частину функцій місцевих державних адміністрацій. Крім того, передбачається посилення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування. Ще однією важливою новацією є вдосконалення механізмів створення органів самоорганізації населення. А також – проведення місцевих референдумів для вирішення важливих питань громад та посилення контролю зі сторони населення за діяльністю органів влади.

Олександр Вілкул подякував керівництву Ради Європи за підтримку України в її європейському прагненні, фото-1

 

 

Для спільної реалізації проектів (будівництво об’єктів, ремонт об’єктів соціально-економічної сфери та інше), Концепція передбачає створення механізмів співробітництва територіальних громад та спільного фінансування таких проектів.

- Реалізація Концепції реформування місцевого самоврядування дозволить підвищити якість надання послуг громадянам. Адже саме громади стануть центром прийняття рішень. Таким чином, рішення прийматимуться не в Києві, а в конкретній громаді, обраними населенням радою та головою, - сказав Олександр Вілкул.

Серед учасників круглого столу від Ради Європи та її країн-членівПредставник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, Голови Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Ян Томбінські, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат, віце-президент Конгресу місцевих і регіональних влад РЄ Марк Кулз, керівник Департаменту демократичних інститутів та врядування Генерального директорату з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Альфонсо Зарді.

Під час засідання Владімір Рістовскі зазначив, що питання модернізації місцевого самоврядування в Україні набуває особливої актуальності в контексті багатостороннього формату співпраці в рамках «Східного партнерства», Європейської політики сусідства, і особливо перед планованим підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Вільнюсі.

av+

av+

Українську сторону представляли також радник Президента України – керівник Головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, секретар Конституційної Асамблеї Марина Ставнійчук,  народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давид Жванія, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, голова Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій Маліков, представники керівництва Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, органів місцевого самоврядування України та їх асоціацій, національної делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...