• Головна
  • Наметове містечко для бездомних у Вінниці закрили як «недоцільне»
11:16, 1 березня 2011 р.

Наметове містечко для бездомних у Вінниці закрили як «недоцільне»

Лише п’ять днів працював у Вінниці мобільний пункт обігріву, потім його закрили через недоцільність. За добу погрітися приходили лише одна-дві людини. За час своєї роботи в ньому знайшли прихисток близько семидесяти вінничан.

Попити гарячого чаю, погрітись та попоїсти в наметовому містечку біля центрального мосту навпроти автовокзалу в сильні морози та заметіль мали змогу одночасно п’ятдесят чоловік. Але у розгорнутий вінницькими рятувальниками мобільний пункт обігріву навіть за п’ять днів роботи звернулося не більше семидесяти безпритульних.

- Мобільні пункти обігріву згорнули 25 лютого о дев’ятій годині ранку. Їх робота стала недоцільною. Останніх три дні там перебували одна-три людини, які в основному приходили не погрітися, а просто тому, що їм не було більше куди йти, - говорить виконуючий обов’язки начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення Євген Кабчук. - Розгорнули ці пункти за розпорядженням Міністерства з надзвичайних ситуацій у всіх обласних центрах України у розпал сильних морозів та снігопадів за зверненням місцевих органів влади 20 лютого. Найбільше людей в вінницькому пункті було 20 та 21 лютого. Їх кількість доходила до двадцяти. За час роботи мобільних пунктів усього зареєстровано близько 70 чоловік. В основному це одні й ті ж самі люди.

Вдень містечко пустувало, а безпритульні приходили туди лише переночувати. Переважно, це були дівчата, які приходили туди пізно ввечері, коли ставало особливо холодно, і йшли рано-вранці, добувати собі хліб насущний. На особливий контингент наметового містечка звернула увагу одна з медичних установ міста.

- Безпритульних на місці вмовляли пройти обстеження на СНІД , проводили з ними бесіди та роздавали безкоштовно презервативи, - розповів рятувальник Євген Кабчук. - Згорнули мобільні пункти не з ініціативи рятувальників, а за зверненням місцевої влади. Ми забезпечували людей притулком та теплом, чай та цукор фінансувала влада , а їжу приносили мешканці, представники різних установ та організацій. В основному це був хліб, печиво, консерви. Іноді приносили теплий одяг.

Мобільні пункти обігріву в обласному управлінні з надзвичайних ситуацій завжди напоготові, кажуть, що їх розгорнуть у будь-який момент, якщо буде погіршення погодних умов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...