• Головна
  • Що змінюється для підприємців Вінниці в податках з першого квітня
16:19, 21 березня 2011 р.

Що змінюється для підприємців Вінниці в податках з першого квітня

Для деяких підприємств з першого квітня 2011 року починаються податкові канікули, а для підприємців-спрощенців - нові проблеми.

У Вінниці не спостерігається хвилі перереєстрації підприємців - фізичних осіб на юридичних. Бізнес в очікуванні.

До першого квітня спрощенцям обіцяли написати спеціальний розділ Податкового кодексу. Але усі терміни погодження цього документа уже пройшли.

- Зараз більшість фахівців схиляється до думки, що чекати нового закону для спрощенців не варто, - каже голова спілки підприємців “СТІНА” Олександр Печалін. - До нового року для фізичних осіб–підприємців нічого не зміниться, і вони працюватимуть, як і до цього.

За його словами, зараз не спостерігається якоїсь нової хвилі закриття приватних підприємців з перереєстрацією їх на юридичних осіб.

- Закриваються в основному нерентабельні види бізнесу, деякі підприємці готуються до майбутньої реорганізації бізнесу, в зв’язку з тим, що рано чи пізно деякими видами діяльності не можна буде займатися на єдиному податку, - каже він. – Але основна кількість підприємців просто чекає подальших новин.

Поки одні чекають – інші вже мають бути напоготові. З першого квітня набирають сили деякі інші податкові зміни.

Наприклад, з першого квітня почнуть стягувати не 25% податку на прибуток, а 23%. Така ставка буде діяти до першого січня 2012 року і поширюватися на всіх платників. По-друге, для нових підприємств (створених до першого квітня 2011 року, але не старших трьох років) з об'ємом доходу до трьох мільйонів гривень і кількістю працівників до 20 осіб або тих, хто раніше працював на єдиному податку, почнуться "податкові канікули" по сплаті податку на прибуток. На практиці це означає, що на п'ять років їх прибуток повністю звільняється від оподаткування.

Інша справа, що список таких винятків – чималий.

Так, для колишніх "спрощенців" (які перестали бути такими на момент вступу Податкового кодексу в силу) обсяг доходу повинен бути до один мільйон гривень, а кількість співробітників не повинна перевищувати 50 осіб. Загалом податкові «радості» торкнуться досить вузького числа осіб, які, незважаючи на юний вік їх бізнесу, примудряються отримувати прибуток.

- Я думаю, реально цим можуть скористатися не більше 1% підприємців, - каже Олександр Печалін.

Набагато більшого числа осіб торкнуться інші нововведення Податкового кодексу. Так, з першого квітня перестануть включатися у витрати підприємств і компаній витрати, понесені у зв'язку з придбанням товару або послуг у фізособи - підприємця-платника єдиного податку.

Якщо раніше компанії спокійно зверталися до "спрощенців" для розміщення замовлень і підрядів, закуповували у них товари для подальшого продажу, то тепер "спрощенці" ризикують втратити багатьох своїх клієнтів. Можливо, багатьом із них доведеться реорганізовуватися і переходити на загальну систему оподаткування, щоб зберегти свій бізнес.

- Крім того, багато підприємців не знають, як вести бухгалтерію, - говорить Олександр Печалін. – Зараз вони мають вести первинний облік, а ніяких чітко визначених для цього форм немає. Немає єдиної позиції з приводу цього і в контролюючих та місцевих органів влади. А там, де немає однієї позиції і є кілька трактувань – з’являється поле для корупції.

Хто з підприємців не отримає "податкові канікули" з 1 квітня 2011 року:

• Підприємства з обсягом доходу понад 3 млн грн і числом співробітників більше 20 осіб;

• ті, які були створені більш трьох років тому;

• ті, хто платить працівникам зарплату, меншу двох "мінімалок" (з 1 січня "мінімалка" - 941 гривня);

• створені недавно в процесі реорганізації (об'єднання, наприклад);

• ті, хто працює в сфері розваг, оптової торгівлі, експорту-імпорту підакцизних товарів, фінансів, операцій з нерухомістю, права, бухгалтерії, охорони, ТБ, виробництва та продажу коштовностей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...