• Головна
  • Володимир Гройсман: «Головне – аби у Вінниці не повторювалося насильство і провокації» (відео)
11:45, 28 січня 2014 р.

Володимир Гройсман: «Головне – аби у Вінниці не повторювалося насильство і провокації» (відео)

Вчора, 27 січня, представники створеної у Вінниці Народної ради закликали городян у вівторок взяти участь у мітингу на майдані Незалежності. Саме на цей день було заплановано проведення сесії Вінницької міськради. Однак сесія відбулася у понеділок, і депутати одностайно прийняли бюджет міста на 2014 рік. Проте, ранком 28 січня близько 300 мітингарів прийшли до приміщення міськради. Вони вимагали в мера міста Володимира Гройсмана  відповісти на запитання щодо його ставлення до подій у державі і в місті.

Вінницький міський голова  із заступниками вийшли до громади.

-          Вчора міська рада прийняла бюджет Вінниці, і це дозволить нам всім стабільно жити і працювати, забезпечити нормальне функціонування всіх служб міста, здійснювати всі соціальні виплати вчасно. Що ж до мого ставлення до подій останніх днів, то я висловив його у своєму відеозверненні, – сказав Володимир Гройсман. – Я засуджую закони, прийняті 16 січня, бо вони зменшують обсяг прав і свобод людини, але я також проти насильства і провокацій, які, на жаль, сталися і у нашому місті.

Міський голова підкреслив, що головним для кожного з вінничан є те, щоб подальший розвиток подій був виключно мирним.

-          Принципово, щоб акти насильства і випадки провокацій у Вінниці більше не повторювалися, – сказав Володимир Гройсман. – Вінниця є толерантним, європейським містом, і всі політичні питання тут мають вирішуватися мирним шляхом, через діалог і пошуки компромісу. У Вінниці барикади не потрібні!

Учасники мітингу погодилися з позицією міського голови, висловивши обурення тим, що збудовані барикади перешкоджають вільному пересуванню людей вулицею Соборною.

Даючи, на прохання мітингувальників, оцінку стосункам міської та обласної влади, Володимир Гройсман заявив:

-          У стосунках міської та обласної влади завжди було взаємопорозуміння й взаємна підтримка. Обласна влада на чолі з губернатором Іваном Мовчаном завжди йшла нам назустріч, і жодних утисків міської громади не було. Хіба може хтось сказати, що обласна влада утискала вінничан?IMG_7019

Відповідаючи на запитання щодо ставлення до політики, яку проводить Партія регіонів, міський голова сказав, що потрібно чітко усвідомлювати різницю між місцевими представниками ПР, налаштованими на конструктивну позаполітичну роботу в громаді, і партійними функціонерами у столиці, які є виразниками суто політичних інтересів.

На запитання щодо спорудження у Вінниці пам’ятника Тарасу Шевченку Володимир Гройсман відповів так:

-          Я був і є принциповим прибічником спорудження у Вінниці пам’ятника Кобзареві. Але, через відсутність бюджетних коштів і схваленого проекту, від моменту реконструкції площі Театральної, де раніше передбачалося встановити монумент, пройшло вже шість років, і ця площа стала традиційною для проведення творчих і розважальних заходів. Чи є сенс відбирати її у молоді? Звичайно, ні. Саме тому ми прийняли рішення про встановлення пам’ятника Шевченку в іншому місці, в межах історичного центру Вінниці. Ми віднайшли позабюджетні кошти на виготовлення скульптурної композиції, і пам’ятник буде встановлено. Інша мова, що тема пам’ятника Шевченка використовується для дешевих політичних спекуляцій. Тим, хто ними займається, потрібно дати громаді міста чесну відповідь – що їм потрібно: пам’ятник Шевченку чи розмови про пам’ятник?

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...