11:45, 28 січня 2014 р.
Володимир Гройсман: «Головне – аби у Вінниці не повторювалося насильство і провокації» (відео)
Вчора, 27 січня, представники створеної у Вінниці Народної ради закликали городян у вівторок взяти участь у мітингу на майдані Незалежності. Саме на цей день було заплановано проведення сесії Вінницької міськради. Однак сесія відбулася у понеділок, і депутати одностайно прийняли бюджет міста на 2014 рік. Проте, ранком 28 січня близько 300 мітингарів прийшли до приміщення міськради. Вони вимагали в мера міста Володимира Гройсмана відповісти на запитання щодо його ставлення до подій у державі і в місті.
Вінницький міський голова із заступниками вийшли до громади.
- Вчора міська рада прийняла бюджет Вінниці, і це дозволить нам всім стабільно жити і працювати, забезпечити нормальне функціонування всіх служб міста, здійснювати всі соціальні виплати вчасно. Що ж до мого ставлення до подій останніх днів, то я висловив його у своєму відеозверненні, – сказав Володимир Гройсман. – Я засуджую закони, прийняті 16 січня, бо вони зменшують обсяг прав і свобод людини, але я також проти насильства і провокацій, які, на жаль, сталися і у нашому місті.
Міський голова підкреслив, що головним для кожного з вінничан є те, щоб подальший розвиток подій був виключно мирним.
- Принципово, щоб акти насильства і випадки провокацій у Вінниці більше не повторювалися, – сказав Володимир Гройсман. – Вінниця є толерантним, європейським містом, і всі політичні питання тут мають вирішуватися мирним шляхом, через діалог і пошуки компромісу. У Вінниці барикади не потрібні!
Учасники мітингу погодилися з позицією міського голови, висловивши обурення тим, що збудовані барикади перешкоджають вільному пересуванню людей вулицею Соборною.
Даючи, на прохання мітингувальників, оцінку стосункам міської та обласної влади, Володимир Гройсман заявив:
- У стосунках міської та обласної влади завжди було взаємопорозуміння й взаємна підтримка. Обласна влада на чолі з губернатором Іваном Мовчаном завжди йшла нам назустріч, і жодних утисків міської громади не було. Хіба може хтось сказати, що обласна влада утискала вінничан?
Відповідаючи на запитання щодо ставлення до політики, яку проводить Партія регіонів, міський голова сказав, що потрібно чітко усвідомлювати різницю між місцевими представниками ПР, налаштованими на конструктивну позаполітичну роботу в громаді, і партійними функціонерами у столиці, які є виразниками суто політичних інтересів.
На запитання щодо спорудження у Вінниці пам’ятника Тарасу Шевченку Володимир Гройсман відповів так:
- Я був і є принциповим прибічником спорудження у Вінниці пам’ятника Кобзареві. Але, через відсутність бюджетних коштів і схваленого проекту, від моменту реконструкції площі Театральної, де раніше передбачалося встановити монумент, пройшло вже шість років, і ця площа стала традиційною для проведення творчих і розважальних заходів. Чи є сенс відбирати її у молоді? Звичайно, ні. Саме тому ми прийняли рішення про встановлення пам’ятника Шевченку в іншому місці, в межах історичного центру Вінниці. Ми віднайшли позабюджетні кошти на виготовлення скульптурної композиції, і пам’ятник буде встановлено. Інша мова, що тема пам’ятника Шевченка використовується для дешевих політичних спекуляцій. Тим, хто ними займається, потрібно дати громаді міста чесну відповідь – що їм потрібно: пам’ятник Шевченку чи розмови про пам’ятник?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
15:48
6 листопада
15:46
6 листопада
15:36
6 листопада
10:41
6 листопада
19:07
4 листопада
Оголошення
19:28, 6 листопада
19:28, 6 листопада
19:28, 6 листопада
15:59, 30 жовтня
15:59, 30 жовтня
live comments feed...
Коментарі