Вінничани зможуть забирати помилково перераховані гроші

Українцям дозволили привласнювати чужі гроші. Верховний суд роз’яснив права громадян у спірних ситуаціях з нарахуванням коштів на рахунку. “Він розмежував два поняття. Якщо помилку допустив банк і нарахував на зарплатну картку більше грошей, то він має право відкликати ці кошти. Але у випадках, коли помиляється вже не банк, а безпосередньо роботодавець (його бухгалтерія), і нараховує співробітникові більше встановленого за відсутності в розрахунку помилки, то людина сама може вирішувати – добровільно повернути зайве компанії або залишити собі. За чинним законодавством, вона має на це право. Це і наголошується в рішенні ВСУ”, - повідомив старший партнер адвокатської компанії “Кравець та Партнери” Ростислав Кравець.

При цьому людина не зможе залишити собі гроші, якщо в суді доведуть, що помилку навмисно допустив бухгалтер компанії під впливом насильства або обману. За словами юристів, рішення ВСУ буде діяти не тільки у випадках із зарахуванням зарплат, але і для всіх інших соцвиплат. “Пенсій, допомог, стипендій, аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, а також інших грошових сум, наданих фізичній особі як засобу до існування”, – заявив адвокат, директор компанії з обслуговування інвестицій Investment Service Ukraine Іван Герасименко.

Українці часто намагаються привласнити собі помилково нараховані гроші, але суди досі не мали щодо цього питання єдиної позиції: одні виносили рішення на користь людей, інші – на користь роботодавців, Пенсійного фонду і т.д. “У нашій практиці були випадки, коли суд однієї інстанції приймав рішення стягнути з працівника кошти на користь підприємства, а чоловік не хотів цього робити, незважаючи на те, що з моральної точки зору він повинен був повернути гроші (адже вони отримані ним безпідставно). Водночас працівник пішов далі, і суд наступної інстанції його підтримав, і ніхто гроші не повернув”, – сказав керуючий партнер ЮФ “Можаєв і Партнери” Михайло Можаєв.

У 2013 році в Єдиному держреєстрі судових рішень було зафіксовано близько 5 тис. справ на предмет безпідставно отриманих коштів.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов