• Головна
  • 2 мільйони гривень – збиток від штурму Вінницької облради
10:30, 10 лютого 2014 р.

2 мільйони гривень – збиток від штурму Вінницької облради

Два мільйони гривень – така сума збитків нарахована в результаті захоплення будівлі Вінницької обласної ради та облдержадміністрації мітингувальниками. Цю цифру озвучив перший заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Кревський під час зустрічі керівництва області й міста із Комісаром з прав людини Ради ЄвропиНільсом Муйжніексом. Комісар прибув до Вінниці, аби на власні очі оцінити політичну ситуацію в країні та дізнатися, як вдалося керівництву області досягти компромісу із мітингувальниками.

– Я маю завдання особисто ознайомитись з поточною ситуацією в Україні у сфері захисту прав людини, – зауважив Нільс Муйжніекс. Цей візит не планувався заздалегідь, але через події, що нині відбуваються в Києві, ми вирішили розгледіти їх на місці, і не тільки у столиці, але й у регіонах. Особливо цікавлять події на Вінниччині останніх трьох місяців.

2 мільйони гривень – збиток від штурму Вінницької облради, фото-1

Голова Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан, доповів Комісару ситуацію в області, детально описавши події 25 січня, коли відбулося захоплення будівлі ОДА.

– Ми з самого початку були переконані, що зібрання будуть проходити у цивілізованому руслі. З усіма опозиційними силами напередодні сесії обласної ради була досягнута домовленість щодо мирного характеру акції, а міліцію налаштували на те, аби вона забезпечила спокійне проведення акції, – підкреслив губернатор. – Проте 25 січня, коли почалася сесія обласної ради, стало зрозуміло – і я сьогодні можу про це ствердно говорити, – була провокація опозиційних сил, направлена на те, щоб будівлю захопили певні радикальні угрупування, завезені у Вінниці із території інших областей.

За словами Івана Мовчана, міліція не була налаштована на агресію, тому захоплення приміщення тривало близько шести хвилин. Під час штурму адмінбудівлі постраждало 9 правоохоронців, серед мітингувальників про постраждалих не заявляли.

– У результаті захоплення будівлі було заблоковано усі 4 поверхи, підвал та горище. У цьому приміщенні, що забудоване 1947 року та має дерев’яне перекриття, за час облоги було накопичено велику кількість вибухівки, – повідомив Комісару губернатор Вінниччини.

Вінницький міський голова Володимир Гройсман також висловив Комісару свою позицію щодо цих подій.

– Ми за мирні акції і засуджуємо будь-яку агресію з боку будь-якої сторони. І коли мова йде про мирні, то місто ніколи не перешкоджає, а навіть допомагає громадянам висловлювати свою позицію. Так, у місті на площі Театральній уже три місяці стоїть сцена, де громадяни мають можливість виступити. Також безперешкодно активісти встановлюють намети, куди підведено електрику, аби вмикати обігрівачі та мікрофони. Тому що наше місто завжди підтримувала європейські цінності, – наголосив Володимир Гройсман.

Комісар поцікавився, чи був хтось заарештований під час захоплення будівлі ОДА і проведення мітингів.

– Так, було арештовано одну особу, проте нині вона відпущена, оскільки провину було визнано повністю, – повідомив начальник управління МВС у Вінницькій області Олег Школьний. – Ще трьох осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності, і нині вони також знаходяться вдома. А за фактом захоплення адміністративної будівлі було відкрито кримінальне провадження і нині триває розслідування.

– Як вам вдалося переконати ти, хто зайняв цю будівлю, залишити її? Адже до певної міри це було відлунням подій у Києві, де ситуація досі залишається напруженою, – поцікавився комісар у губернатора.

– Ми вибрали шлях перемовин – в результаті чого вже з минулої п’ятниці працюємо в приміщенні, намагаємось відремонтувати те, що було пошкоджено, – підкреслив Іван Мовчан.

А пошкоджень завдано чимало. У приміщенні досі тривають ремонтні роботи та встановлюється остаточна сума збитків. Найвагомішу з них уже визначили.

– На сьогоднішній день, за попередніми підрахунками, за зниклі матеріальні цінності, пошкодження будівлі та проведення ремонтних робіт нараховано збитків на 500 тисяч гривень. Фактично знищено дерев’яну підлогу, яку доведеться замінювати. Проте найбільших пошкоджень зазнала автоматизована система таємного голосування «Рада», яку потрібно замінити повністю, а коштує вона майже півтора мільйона гривень, – сказав Ігор Кревський. Тож загалом, підсумував перший заступник голови облради, на відновлення приміщення доведеться витратити щонайменше 2 мільйони гривень.

До слова, будівля знаходиться на балансі обласної ради, тож цілком можливо, що вона і займеться вирішенням фінансово-ремонтних питань.

Також губернатор зауважив, що під час перебування активістів у будівлі ОДА, усі служби хоча й знаходилися в іншому приміщенні, проте продовжували свою роботу – займалися питаннями перерахування зарплат і пенсій, вирішували проблему прибирання снігу в області, та низку інших важливих питань.

– Ваш досвід можна ставити за приклад іншим областям України, – підсумував на звершення зустрічі Нільс Муйжніекс. Він зауважив, що планує також поспілкуватися із неурядовими організаціями області та закликати вирішувати усі питання мирним шляхом.

2 мільйони гривень – збиток від штурму Вінницької облради, фото-2

Губернатор та мер подякували Комісару Ради Європи та вручили йому пам’ятні подарунки – книгу про історію Вінниччини та пам’ятну монету, випущену до 650-річчя Вінниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...