Чому міські голови відчитуються перед губернатором?

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Іван Мовчан започаткував новий формат роботи із керівниками районів. Вже більше місяця в рамках широкого громадського зібрання заслуховуються звіти голів райдержадміністрацій та градоначальників міст обласного підпорядкування про роботу у 2013 році.

Голови РДА звітують з найбільш важливих напрямків роботи – соціальна сфера, медицина, освіта, благоустрій, економіка. Зустрічі відбуваються за схожим сценарієм - голови «мовою цифр» розповідають на скільки відсотків стало краще жити в районі у порівнянні зі звітним періодом минулого року. Втім є і очевидний позитив – кожен такий візит - холодний душ районному керівництву. Голови особливо активізуються перед приїздом обласних начальників, «марафетять» район, підтягують роботу усіх структурних підрозділів. Зрештою, голови райдержадміністрацій – підшефні губернатору, за їх роботу він відповідає і перед керівництвом держави, і перед людьми, тож має повне право проінспектувати їхню роботу, дати оцінку її результатам.

Разом з тим виникає запитання: чому перед головою ОДА звітують міські голови? Адже їхні посади – виборні, вони стали градоначальниками шляхом демократичного волевиявлення громадян, а не через  призначення «зверху». Відтак звітувати мають перед своїм виборцями і депутатським корпусом міськради, а не перед керівництвом області. Зрозуміло, що усі 33 територіальні громади Вінниччини (27 районів і 6 міст обласного значення) отримують субвенції з обласного бюджету, але кошти розподіляють і затверджують на сесії депутати обласної ради. Тож, чому міські голови працюють з губернатором в такому форматі?

По ідеї мери 6-ти міст мають прозвітувати перед головою ОДА в рамках звітів керівників району. Принаймні саме таку практику втілювали до сьогодні. Разом з тим, під час суботнього звіту голови Вінницької райдержадміністрації міський голова Володимир Гройсман не звітував і навіть не збирався цього робити.

-          Я думаю, що перед губернатором мають звітувати його підлеглі по державній вертикалі, а у нас орган місцевого самоврядування. Тим більше, що міський голова вже звітував за 2013 рік на минулій сесії міськради, тоді був присутній і губернатор – зауважив керуючий справами виконавчого комітету Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький.

Проте мери кількох міст вже прозвітували перед головою ОДА. Зокрема, кілька тижнів тому звітував мер Хмільника Василь Грушко. За його словами звіт очільника самоврядного органу перед виконавчою владою – нормальна співпраця.

-          Це нормальна співпраця, започаткована губернатором. Ми звітуємо про те, що зробили, що плануємо зробити, - сказав Василь Грушко.

Повідомлення про те, що перед губернатором відзвітував мер Ладижина повідомляє офіційне інтернет представництво ОДА, хоча сам Валерій Коломєйцев каже, що він не звітував і звітувати не буде.

Безымянный

 -              Це був не звіт, а зустріч керівництва міста з керівництвом області. Ми говорили про наші проблеми, про те, що нам заважає працювати. Я казав, що нас не фінансують, наші кошти забирають, що ми подали в суд на казначейство… І взагалі, все залежить від мера і того, як він поставить свою роботу і роботу своєї команди перед керівництвом області. Може хтось і звітував та я відрізняюсь від інших мерів, я навіть до трибуни не вставав під час свого виступу, то який ж це звіт? - наголосив Валерій Коломєйцев.

лажижин-(1)

Тож можливо дійсно самоврядним органам вже час переходити на альтернативний формат мислення та чітко визначити рамки своєї відповідальності і підзвітності?  

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов