• Головна
  • Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста
10:02, 13 лютого 2014 р.

Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста

70 тисяч гривень від Міністерства культури України отримає Вінницька громадська організація «Лабораторія актуальної творчості» на впровадження мистецького проекту – стріт-арт резиденції «Мурал-арт». Саме він став одним із переможців конкурсу проектів «Ярмарок ідей». Завдяки цьому у Вінниці з’явиться ще більше розфарбованих стін, 3-D малюнків та інших, більш масштабних, арт-об’єктів.

– Спільний проект Департаменту культури та Лабораторії актуальної  творчості Олександра Нікітюка «Трансформація міського культурного простору» під  девізом «Розфарбуй буденність свого міста»  було подано на конкурс  у листопаді. 23 грудня ми вже знали, що пройшли у другий тур.  А  сьогодні, 12 лютого, ми дізналися, скільки грошей дається нам цим грантом.  Реалізація проекту відбуватиметься у весняно-літній період, – розповіла кореспонденту «ВінницяОК» Директор Департаменту культури Вінницької міськради Ірина Френкель.

Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста, фото-1

За словами керівника ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександра Нікітюка, арт-резиденція «Мурал-арт» є продовженням експериментального проекту «Інтервенція», який впроваджувався у Вінниці протягом трьох років.

–        Участь у проекті «Інтервенція» брали в основному вінницькі художники, які створювали різноманітні малюнки на стінах та будівлях міста. Згодом ми вирішили розвиватися у цьому ж напрямку та розширити проект – зробити його міжнародним. Завдяки цьому гранту, ми зможемо втілювати більш масштабні проекти, запросити художників зі Львова, Харкова, Одеси, Сум, Києва, а також з Польщі, – ділиться планами Олександр Нікітюк.

Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста, фото-2

Художник розповів, що участь у проекті візьмуть 15 митців. Попередньо вони надсилатимуть ескізи свої робіт, за якими експертна рада вирішить – кого запросити для участі у проекті. Протягом  його впровадження планується зробити мапу арт-об’єктів Вінниці, створених в рамках арт-резиденції «Мурал-арт». Також будуть проводитися лекції на тему мурал-арту та екскурсії по місту.

Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста, фото-3

– Звісно, для такого масштабного проекту цієї суми явно замало – ці гроші підуть на закупку фарби, матеріалів, створення друкованої продукції. Тож плануємо долучити кошти наших партнерів – це і департамент культури, і Генеральне консульство Польщі у Вінниці, яке допомагає співпрацювати з польськими митцями. Звісно, це і наша «Лабораторія актуальної творчості», і ще кілька спонсорів, – каже Олександр Нікітюк.

Вінницьким художникам Мінкульт дає 70 тисяч – щоб розфарбувати буденність міста, фото-4

ДОВІДКА:

Відбір проектів стартував наприкінці вересня 2013 року і продовжився до середини листопада. За цей час надійшло 132 заявки. У першому турі було відібрано 29 проектів. Другий етап проходив в режимі он-лайн трансляції за участю авторів-конкурсантів, які безпосередньо представляли свої напрацювання членам експертної ради. До її складу увійшли відомі діячі культури – Єгор Бенкендорф, Олег Вергеліс, Дмитро Стус та інші.

Експертна рада конкурсу проектів «Ярмарок ідей» обрала 14 ідей, які держава підтримає матеріально. Список переможців опублікований на сайті Міністерства культури України. Загальна сума коштів, які будуть виділені на реалізацію цих проектів – 998 тисяч гривень.

Найбільше грошей – 200 тисяч гривень – отримає столичний проект «Молодий театр, молодий фестиваль» огляд кращих доробків театральної молоді по всій Україні). На другому місці з сумою 120 тис грн – Центр дослідження і відродження Волині (Майстрині ткацької майстерні на автентичному обладнанні створюватимуть тканину – серпанок – із якою буде пошито унікальний національний серпанковий одяг та представлено за кордоном). На третьому місці по кількості виграних коштів – Національний заповідник «Софія Київська» (розробка серії путівників шрифтом Брайля для дітей з особливими потребами – по пам’ятках заповідника).

Найменше грошей – 7 тисяч – дісталося Овруцькій районній бібліотеці ім. С.А. Малишка з її проектом «Бібліотека – територія Добра і милосердя» (допомога дітям з обмеженими фізичними потребами в адаптації до суспільства та сучасних технологій).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...