• Головна
  • У Вінниці чоловік три роки не може довести, що його автомобіль існує
16:20, 7 квітня 2011 р.

У Вінниці чоловік три роки не може довести, що його автомобіль існує

Придбавши автомобіль, Сергій Мар’янчук тепер доводить його існування прокуратурі, міліції та Державтоінспекції. В останньої у документах на машину зазначено, що вона згоріла. Тепер чоловік не може оформити на неї довіреність та взагалі вивести з гаража

Придбавши недорогий автомобіль, Сергій Мар’янчук не сподівався, що з ним буде стільки мороки. Замість того, аби їздити, авто припадає пилюкою в гаражі.

І все через те, що попередній власник автомобіля утилізував його після продажу за всіма процедурами. У списках Державтоінспекції такого автомобіля просто не існує, а тому і оформити його не можна. Натомість є документи, в яких зазначено, що машина згоріла, і це підтверджує попередній власник авто.

Автомобіль був підозріло дешевим

- Почалося все з того, що у 2005 році в об’явах я побачив інформацію про автомобіль після аварії ВАЗ-2108, який власник продавав по вигідній ціні, - розповідає Сергій Мар’янчук. - Я з ним зустрівся в Немирові. Звати його Леонід, він з Іллінців. Домовилися про ціну, переоформили довіреність на авто на мене терміном на три роки у немирівського нотаріуса, з можливістю подовження.

Сергій отримав усі необхідні документи на автомобіль, довідку про аварію, техталон. З цим усім чоловік звернувся до Державтоінспекції, аби його автомобіль перевірили. Усі розпізнавальні знаки було сфотографовано – машина була в порядку. Після оформлення Сергій відремонтував машину та передав по дорученню своєму товаришеві по роботі.

Машина двічі проходила техогляд – у 2006 та 2008 роках.

За документами машина… згоріла

У 2008 році закінчився термін довіреності на автомобіль. Її потрібно було зняти з обліку в Гайсинському відділенні Державтоінспекції і перевести на ім’я Сергія.

- Коли я заплатив усі збори та з повним пакетом документів поїхав у Гайсин, мені сказали, що машина була утилізована 2006 року. Через пожежу, мовляв, згоріли навіть усі документи, - розповідає Сергій.

Син Леоніда працює в пожежній частині, яка і дала довідку про згорання авто.

Сергій зустрівся з Леонідом. Але колишній власник авто вінничанина «не впізнав» і сказав, що вони не знайомі. Леонід божився, що машину нікому не продавав – вона згоріла. Коли Сергій показав документи на авто та доручення, колишній автовласник порадив звернутися до нього через два тижні.

Машину-привид ніхто не помічає

Усі інстанції, куди звертався Сергій, ігнорували той факт, що машина таки існує.

- Власник просто зник і не відповідав на мої запити, - розповідає Сергій Мар’янчук. – Я звернувся до прокуратури міста Гайсин, залишив копії всіх документів, мене запевнили, що передзвонять. Замість того я отримав лише копії документів про утилізацію автомобіля. Зараз мене футболять з прокуратори одного міста в прокуратуру другого, звідти - до міліції та у Державтоінспекцію. Та попри всі мої звернення, а їх уже вісім, я останні шість місяців не маю змоги користуватися своїм автомобілем, і жодної письмової відповіді від установ, куди звертався, не отримав.

Тепер чоловік намагається довести існування автомобіля, який придбав у 2005 році, та який у 2006 році із загадкових причин списали, не перевіривши дійсного власника.

Проблему потрібно вирішити мирно

Думка офіційних інстанцій з такої вельми тендітної ситуації досить однозначна: купувати за дорученням не можна.

- Ця машина стоїть на обліку в Гайсині, нехай Сергій попросить колишнього власника написати заяву до Гайсинського міжрайонного реєстраційно-екзаменаційного відділу, що ця машина була списана помилково, - каже начальник служби профілактичної роботи Державтоінспекції області Володимир Мотичко. – Машину внесуть у базу, тобто поновлять на основі тої заяви. Адже по закону власником автомобіля є той, на кого виписаний техпаспорт. Лише так, по-мирному, можна вирішити ситуацію.

Адвокати ж радять Сергієві звертатися до суду. І таким чином доводити своє право на володіння авто.

- Скарги, звернення до офіційних інстанцій ні до чого не приведуть, - пояснює юрист Дмитро Ніжнік. - Однак документальні відповіді, отримані від посадових осіб у відповідь на звернення, скарги та заяви Сергія можуть послужити доказами його правоти. Наприклад, письмові відповіді можуть містити прямі чи непрямі докази тих обставин, що автомобіль проходив регулярні техогляди, страхувався, висновки експерта про автентичність автомобіля.

Прес-секретар прокурора області Ірина Вихованець запевнила, що скаргу Сергія Мар’янчука вже прийняли до розгляду:

- Щоб з’ясувати ситуацію і дати обґрунтовану відповідь, потрібен час. На скаргу обов’язково буде надана відповідь у встановлений законодавством термін. Зі слів прокурора Іллінецького району, скарга цього громадянина якраз розглядається. Її направили в прокуратуру району за місцем проживання продавця, де мають професійно з’ясувати питання. Людину цікавить, у чиїй компетенції вирішити її проблему. Запевняю, що його повідомлять про це письмово. Жодна скарга чи заява, яка до нас надходить, не лишається без уваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...