Вінничани масово ідуть у військкомати

Незважаючи на те, що офіційно повна мобілізація в Україні ще не оголошена, сотні вінничан ідуть у військкомати добровільно, не чекаючи повістки. Військові комісаріати працюють в цілодобовому режимі і проводять навчальні збори з військовозобов'язаними

Мова про повну мобілізацію в Україні поки не йде і на збори викликаються люди з досвідом військової служби, що володіють дефіцитними військовими спеціальностями, але у військкомати Вінниці масово приходять добровольці.  

-  Я русский, родился на северном Кавказе, но я принимал присягу на верность Украине. Присяга — роднее мамы. Я сюда приехал в 1993 году. Служил два раза, прошел подготовку в Ирак, но не попал: сын родился. Сейчас, жена, бывшая, говорит, чтобы я убегал в Россию, но я не буду, - каже вінничанин Дмитро Неумивакін .

У понеділок, 3 березня, він прийшов у військкомат на 40-річчя,  аби залишити свої контактні дані і в разі потреби — стати на захист України. Хоча офіційно йому повістка не надходила, так само, як не отримали її і десятки інших городян, які того ж дня  близько 10.00 буквально вишикувалися в чергу, аби залишити в комісаріаті свої контактні дані. За півгодини, на очах журналістів RIA, чергу пройшло близько півсотні бажаючих. Офіційно ж повна мобілізація (таке рішення має прийняти Рада і підписати президент) не оголошена.

Готовність №1

- Те, що відбувається в українській армії зараз, - навчальні збори, - каже директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

За його словами, часткова мобілізація зачіпає людей з досвідом військової служби, які протягом певного часу будуть, наприклад, знайомитися з новою технікою, що перебуває на озброєнні Збройних сил України.

- Другого березня за зверненням парламенту, виконуючим обов'язки президента введено в дію рішення Ради національної безпеки  і оборони України, за яким усі військові частини та формування приводяться у вищий ступінь бойової готовності, а військові комісаріати розпочали навчальні збори з військовозобов'язаними, аби удосконалити їх навички, які вони здобули під час проходження служби, - каже вінницький обласний військовий комісар, полковник Геннадій Долгашов.

 Повна бойова готовність, яку ввела РНБО, - найвища, за нею війська готові приступити до виконання бойових завдань негайно.

Що ж до добровольців, то, за словами Геннадія Долгашова, їх дуже багато і їх кількість зростає з кожним днем.   

- Це свідчить про військову громадянську позицію наших громадян, за що ми їм дуже вдячні, – каже він. 

Що таке мобілізація

Загальна ж мобілізація, за законодавстом, проводиться одночасно на всій території України і стосується всіх органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, підприємств, установ і організацій.

Незважаючи на заклики політиків до загальної мобілізації, причин для масового призову на даний час немає, адже нема відповідного Указу Президента – в даному випадку в. о. президента Олександра Турчинова. Відповідно до законодавства, Верховна Рада України повинна протягом двох днів з моменту звернення Президента України затвердити укази про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію.

Президент України в свою чергу повинен визначити вид, обсяги, порядок і термін її проведення.

Кого призвуть

Якщо ситуація загостриться і мобілізацію все-таки оголосять, в першу чергу (якщо так можна сказати) на захист країни покличуть військовослужбовців запасу.

- Під час оголошення мобілізації усі  військовозобов’язані - усі, в кого є військові звання, повинні знаходитися по місцю своєї реєстрації, - пояснює начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Олег Парфілов. - Якщо людина проживає за іншою адресою, у комісаріаті за місцем її проживання, повинні знати її контактні дані. Потрібно тримати при собі паспорт, військовий квиток і приписне свідоцтво. Ходити зараз до військкомату і там просити, щоб призвали, не потрібно — в даних умовах це буде зайве навантаження на них. Якщо та чи інша людина зараз потрібна за своєю військовою спеціальністю – вона буде призвана. Військкомати працюють на повну, і питання, кого конкретно призивати, будуть вирішувати згідно із вказівками. Як такої черги на призов немає. Все залежить від потреб тієї чи іншої військової частини. Наприклад, є військова частина, де не вистачає, знову ж таки, наприклад, три офіцери, два прапорщики, п'ять сержантів і 20 солдатів – відповідним чином ця військова частина і буде доукомплектована, якщо така потреба буде.

- З огляду на ситуацію, у випадку оголошення мобілізації, серед перших можуть знадобитися військовослужбовці повітряних сил, десантних військ, морська піхота, мотострілкові війська, ті, хто буде потрібен для певного роду дій, але я сподіваюся, до цього все-таки не дійде, - каже полковник, екс-голова управління Міністерства внутрішніх справ у Вінницькій області Василь Поліщук.  

А вінничани ідуть

Про картину, яку сьогодні можна спостерігати в військкоматах в соцмережах уже жартують: “Вперше в історії - призовники шукають віськкомати, а не навпаки”. Людей, які бажають стати на захист країни і справді дуже багато.

- Я не так давно приїхав з Києва, з Майдану, тепер от прийшов сюди. Потрібно захищати свою державу, адже з огляду на те, що відбулось в Абхазії, Путін уже не зупиниться, - каже вінничанин Валерій Дощанський  — зв'язківець, сержант і юрист першого класу прокуратури.

А от 51-річний Борис Нікітюк у минулому — розміновував мінні поля у Монголії, сапер служив у інженерних військах і в розвідці. У військкомат приїхав з Томашпільського району. Каже — зобов’язаний боротися за краще майбутнє держави і дітей. Воювати чоловікові не страшно.

 - Чого боятися? Потрібно захищати країну, - каже він.

Не страшно і Тамілі Сушицькій. Жінка прийшла залишити у військкоматі дані свого сина — 48-річного Владлена.

- Він сам не зміг, подзвонив мені, - каже жінка. - Я його повністю підтримую.

Разом з тим, серед добровольців є й ті, про чий візит у військкомат рідні не знають.

- Я їм нічого не казав, не знаю, чи мене візьмуть. Я поки що запишусь, а як прийде час і армія потребуватиме моєї допомоги — я їм скажу, - каже Володимир Діхтяренко.

“Інкогніто” від сім'ї прийшли записатися і Олександр Стобов та Сергій Рибаченко.

Обоє кажуть — сидіти вдома далі просто не можуть.

- Мені просто набридло це все. Я починаю розуміти чеченських бойовиків, - каже Олександр, в минулому сапер.

А от офіцеру запасу у відставці Анатолію Токаренку — 621. Чоловік хоча уже теоретично не може призиватися за віком, готовий у разі потреби працювати водієм, в штабі чи навіть артилеристом.

- Країна в небезпеці, потрібні добровольці, я ще можу виконувати певні обов’язки, навіть артилеристом, якщо що. Сидіти спокійно не можна. Мене записали, сказали прийти, якщо буде повістка.

Корвет “Вінниця” блокується

Тим часом в Чорному морі блокується корвет “Вінниця”. На борту перебувають близько 39 моряків, з яких 10-15 (за різними даними) вінничани.

- Хлопці тримаються, в усіх бойовий дух, усі готові виконувати накази, але їх нема, фактично судно просто блокується. У понеділок припливали зрадники Березовський і Аксьонов, пропонували здатися, наші проспівали Гімн України1 і попередили, що у випадку чого, будуть захищатися, - каже депутат міськради Володимир Савельєв, який шефствує над кораблем.

Разом з тим, він відзначає, що на скільки часу у моряків вистачить запасів продовольства та пального.

Військові не піддаються на провокації

 - Штат і усі частини приведені в певні ступені готовності, працюють відповідно до алгоритму дій, визначених заходами. Це посилений режим військової служби з визначенням певних завдань, весь особовий склад на місцях і виконує заходи відповідно до приведення. Головна увага зараз прикута до Криму, ситуація постійно відслідковується. Морально-психологічний настрій у всіх бойовий, - каже начальник відділу командування Повітряних сил Збройних сил України Роман Юрчило. - Повідомлення, які були поширені деякими засобами масової інформації, про те, що  хтось складає повноваження і переходить на інший бік — це неправда.  Жоден військовослужбовець не піддається на провокації. Ситуація важка, але контрольована. Усі будуть виконувати визначені завдання, а в частинах, які в Криму, всі командири намагаються шляхом переговорів не допустити кровопролиття. 

Також, як повідомив регіональний медіа-центр Міністерства оборони України, вночі, третього березня, російські винищувачі двічі перебували у безпосередній близькості від повітряного кордону України у південному секторі. Чотири українських винищувачі чергували в акваторії Азовського моря і не допустили нарощування контингенту російських військ в Автономній Республіці Крим.  

Хто призивається у випадку мобілізації

- громадяни, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації. Призов зачіпає військовозобов'язаних запасу у віці від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду. У середньому - до 40 років, хоча, наприклад, у випадку з офіцерами граничний вік може сягати 60- 65 років.

Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть використовуватися для роботи на посадах працівників Збройних сил України, інших військових формувань відповідно до законодавства України.

Військовослужбовці під час оголошення мобілізації продовжують військову службу, за винятком військовослужбовців - жінок, які мають дітей віком до 16 років. Такі військовослужбовці - жінки можуть продовжувати службу тільки за власним бажанням.

У випадку оголошення мобілізації громадяни зобов'язані:

- з'являтися за викликом у військові комісаріати для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час;

- надавати на воєнний час будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним силам України, іншим військовим формуванням з наступним відшкодуванням державою збитків у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

- при мобілізації та у воєнний час громадяни можуть бути, відповідно до закону, залучені до виконання робіт з метою забезпечення оборони держави, а також зараховані до спеціальних формування .

- громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані з'явитися на збірні пункти в строки, зазначені в мобілізаційних посвідченнях, повістках або у розпорядженнях військових комісарів.

Відстрочка

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації1:

 - військовозобов'язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України;

- визнані тимчасово нездатними до військової служби за станом здоров'я - на термін до шести місяців;

- чоловіки, на утриманні яких знаходиться більше чотирьох дітей віком до 16 років;

- жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років ( можуть бути покликаними тільки за місцем проживання у разі їх згоди);

зайняті постійним доглядом за особами, які їх потребують, відповідно до законодавства України;

- депутати Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

- інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

Штраф за «косіння»

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. За неявку у військкомат за повісткою ухильникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. За умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка - штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Порядок проведення навчальних зборів, мобілізації та приведення військ у стан бойової готовності описаний у кількох нормативно-правових актах. В тому числі це і:

- Закон "Про військовий обов'язок і військову службу";

- Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

- Закон "Про оборону України";

- Військова доктрина України;

- Інструкція з організації та проведення навчальних зборів з військовозобов'язаними у військових частинах і установах Збройних сил України, затверджена наказом Міноборони.

20 хвилин
Військомат Вінниця вінничани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
250 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
После завершения школьных каникул в Винницкой облaсти медленно, но стабильно растет заболеваемость гриппом и ОРВИ. По состоянию нa 18 января она нa 20,8% ниже эпидемического уровня. Между тем, за третью неделю 2019 года этот покaзатель по сравнению с предыдущей неделей вырос нa 5,8%. В течение недели зa медицинской помощью по поводу ОРВИ обратилось более 9 тысяч пaциентов, около 53% из них – дети. Госпитaлизовaны 342 человека, в том числе 223 ребенка. Самы...
Происшествия
21 января в Винницкой области объявлено штормовое предупреждение. Об этом сообщает служба ГСЧС Винницкой области. По прогнозам синоптиков винничан ждет значительное снижение температуры воздуха и осадки. "21 января на дорогах гололедица, ночью в центральных областях местами значительные осадки, налипание мокрого снега, гололед (уровень опасности желтый)", - говорится в сообщении ГСЧС Винницкой области. Кроме того, синоптики прогнозируют резкое понижение те...
Происшествия
В Виннице произошло первое в этом году дорожно-транспортное происшествие с участием авто патрульной полиции. Виновным в ДТП называют полицейского. Он будет нести ответственность.Фото аварии, произошедшей 20 января в Виннице неподалеку перекрестка Брацлавская - Привокзальная, винничане выложили в мобильном приложении Telegram.В пресс-службе патрульной полиции Винницкой области подтвердили о ДТП.«Водитель автомобиля« Honda CRV »двигался по улице Брацлавской...
Культура
20 января в эфир вышел первый выпуск нового сезона вокального шоу "Голос страны". На "слепых прослушиваниях" к команде Тины Кароль попала 68-летняя вокалистка из Винницкой области.Лидия Горошко приехала на кастинг из города Гайсин. Женщина рассказала, что несколько лет назад потеряла своего сына, и сейчас ее душа поет за двоих."Пусть все смотрят, не боятся. И такого возраста как я, молодого, знают, что никогда не поздно нести людям свой талант", - рассказы...
Общество
В субботу, 19 января, в Виннице в ТЦ "Plaza Park" впервые приехали металлические работы и трансформеры. На выставке расположились 22 железных работа, впервые их привезли в город их авторы Сергей Еременко и Дмитрий Мицык. Они приехали из Запорожья и показать свои экземпляры. Идея создания этих роботов стало в тот момент, когда они работали в парке Запорожье операторами детских аттракционов с того момента они создали первый пластиковый экземпляр и в дальнейш...
Культура
В Скаржинцах Хмельникского района Винницкой области состоялся второй районный фестиваль «Защедруем нашей хозяйке – славной Украине!». В сельском Доме культуры 23 территориальные общины района представили 12 тематических светлиц: яркие и красочные украинские платки, искусно вышитые иконы, рушники и скатерти, домотканые ковры, дидухи и т.д. На праздничных столах была кутья, вареники, пирожки, печеные поросята, деруны, пампушки, крученики, домашние колбасы и...
Общество
В течение 21-27 января «Винницаоблэнерго» обесточить ряд улиц. Их жители будут сидеть без света сидеть девять часов: с 8 до 17:00.Ниже приведен график плановых отключений света в Виннице на этой неделе:21 январяТехническое обслуживание - улица Пирогова;Расчистка трассы - улица Громова.22 январяРасчистка трассы - Участок ВЛ (ПЛ-10 кВ Ф-58) Северная - ТП-213. Улицы не указаны.23 январяТекущий ремонт - улица Корнейчука;25 января Текущий ремонт - улица Гоголя;...
Общество
16 января в Винницком универмаге открыли "крокодиловую ферму", где посетители могут понаблюдать и сфотографироваться с одними из самых опасных рептилий - крокодилами.Некоторые достигают даже до 3-х метров длиной.Кроме них, на выставке также есть питон и анаконда, еноты, носухи, водные и сухопутные черепахи, обезьяна, сурикаты и кролики.Для посетителей установили стенды, на которых размещены интересные факты о крокодилах, их питании и размножении. Несколько...
Общество
21 января в народном календаре восточных славян получило название Емельян - накрути буран, Емельяны Перезимники или Василисы зимние. В это время окончательно прощались со Святками. Женщины после 21 января могли вернуться к ткачеству и прядению. В первой половине было принято ходить в гости и рассказывать интересные истории. Отсюда и пошла поговорка: "Мели Емеля, твоя неделя". В этот день было принято приглашать в гости кумовьев и угощать их. Считалось, что...