Вінничани можуть повернути частину грошей, сплачених за навчання

Зробити це можливо завдяки праву на податкову знижку. Студенти або їх батьки можуть повернути до 15% від суми, яку вони заплатили за навчання у 2013 році.

За словами начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Геннадія Федика, цим правом може скористатися громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату та сплачує податки. Якщо громадянин є винятково суб’єктом підприємницької діяльності  –  скористатися податковою знижкою йому не вдасться, оскільки він не отримує такого виду доходу, як заробітна плата. Також не отримають відшкодування громадяни, які не сплачують ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). 

Що потрібно для отримання податкової знижки?
В першу чергу, -  до 31 грудня 2014 року включно, тобто протягом всього 2014 року, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Розрахунок сум податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно. При цьому обов'язково платник має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до цієї декларації.

Разом із річною декларацією слід подавати до органу Міндоходів довідку від податкового агента, який у 2013 році нараховував їм заробітну плату, в якій повинно бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).

Також потрібно мати документи, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Для прискорення процедури проведення перевірки органом Міндоходів розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, до декларації необхідно надати копії вищезазначених документів.

Подати декларацію можна у Центрах обслуговування платників. Їх у Вінницькій області нараховується 18.  Для комфорту платників на веб-порталі Міндоходів працюють електронні сервіси – «Електронний кабінет платника» та «Декларування он-лайн». Скориставшись ними, платник може заповнити декларацію навіть не виходячи з дому. 

Кошти, які підлягають поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2013 рік, зараховуються на його банківський рахунок протягом 60 календарних днів після подання такої декларації. Якщо до кінця 2014 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2013 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.


За інформацією: ГУ Міндоходів у Вінницькій області

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
220 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов